Silnice

V Hlohovci nejrychlejší Řeha před Přidalem a Teleckým

V Hlohovci nejrychlejší Řeha před Přidalem a Teleckým

V tradičním otvíráku silniční sezóny se na Trofeo Cinelli – VC Hlohovce dařilo jezdců Elkov Kasper z kategorie U23. Nejrychlejší byl v cíli Filip Řeha, před Tomášem Přidalem a Štěpánem Teleckým. V redukovaném pořadí elitní kategorie byl nejvýše čtvrtý Dominik Neuman.

Den před prvním závodem Škoda Cupu – Českého poháru mezi Velkou Bíteší a Brnem se jelo v Hlohovci deset okruhů. Absolutní pořadí závodu juniorů (startujících v 14:00), U23 (14:03) a Elite (14:04) ovládl Řeha, který v samostatném úniku smazal hendikep na juniorské jezdce a cílem v Hlohovci projel před svými týmovými kolegy. Elitním mužům se naopak na mladší závodníky dotáhnout nepodařilo a vítěz kategorie Richard Holec z Prostějova tak byl klasifikován až na 18. pozici absolutního pořadí.

„Před závodem jsme měli poradu, kde jsme se domluvili, že nás pět jezdců do 23 let zkusíme jen hned od startu, aby elitní kluci nemuseli střídat. Střídali jsme se na čele v kolotoči a elita nás nesjížděla. Já jsem se cítil dobře, tak jsem klukům tři kola před cílem řekl, že to zkusím a pokud to nevyjde, pojedeme na Dana Mráze. Nakonec mi to vyšlo, vzal jsem za to v kopci a podařilo se mi samotnému dotáhnout únik až do cíle. Kluci to ještě roztrhali, takže to týmově bylo povedené,“ chválil týmový výkon Filip Řeha.

Výsledky:

Muži U23 (80 km):

1. Řeha 1:48:05, 2. Přidal, 3. Telecký (všichni Elkov Kaper) oba +37.

Muži Elite (80 km):

1. Holec (TUFO Pardus Prostějov) 1:51:41, 2. Turek +15, 3. P. Kelemen (oba ATT Investments) +16, 4. Neuman (Elkov Kasper) oba +16.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha