Silnice

Adam Ťoupalík ovládl GP Goriska a Vipava Valley

Adam Ťoupalík ovládl GP Goriska a Vipava Valley

V závodě UCI kategorie 1.2 na 154 kilometrů ve Slovinsku si připsal jezdec české stáje Elkov Kasper Adam Ťoupalík už druhé vítězství v sezóně a jen v březnu nasbíral už pět pódiových umístění a 143 UCI bodů.

Český jezdec zaútočil před vrcholem posledního stoupání a cílem projel s náskokem dvou vteřin. Závodníci stáje Elkov Kasper na okruzích kolem Nové Gorice kontrolovali pozice v hlavní skupině a podíleli se zlikvidování až pětiminutového náskoku tříčlenného úniku, z nějž až do předposledního kilometru zůstal na čele Ital Alex Tolio. Ťoupalík vsadil před vrcholem závěrečného stoupání a v prudkém sjezdu a cílové rovince nedal svým pronásledovatelům šanci.

„Trojice v úniku měla opravdu velký náskok a nebylo jednoduché se jim přiblížit. Původně jsme plánovali, že Filip Řeha nebo Jan Lukeš naskočí do úniku, ale v polovině závodu jsme museli taktiku přehodnotit a snažit se za každou cenu sjet únik. To se sice povedlo, ale bylo to opravdu na hraně,“ popisoval závod Adam Ťoupalík.

„Na závěrečné okruhy se mnou zůstali vepředu Dominik Neuman a Michael Boroš. Kluci jeli tempo a já měl v plánu za to vzít v posledním kopci a vypracovat si co největší náskok. To se naštěstí povedlo. Když jsem si včera trať projel, tušil jsem, že by mi to mohlo sedět. Věděl jsem, že když zůstanu sám nahoře, musím mít rychlé jezdce co nejdál za sebou a jet co nejlíp z kopce, protože v dlouhé cílové rovince bych nemusel být nejrychlejší. Jsem rád, že se to povedlo přesně tak, jak jsme si to naplánovali,“ hodnotil výkon Ťoupalík.

O víkendu čekají sestavu Elkov Kasper domácí otvíráky silniční sezóny Trofeo Cinelli v Hlohovci a ŠKODA Cup Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš.

Výsledky:

1. A. Ťoupalík (ČR) 3:31:44, 2. Fioerelli (It.), 3. Finkšt (Slovin.), 4. Tolio (It.), 5. Hopkins (Austr.), 6. Budzinski (Pol.) všichni +2, …36. Neuman +30, 51. Boroš +1:44, 57. Obdržálek +2:03, 71. Lukeš +4:40, 75. Řeha (všichni ČR).

FOTO Tomáš Ondráček

Autor článku: Jaroslav Cícha