Silnice

ŠKODA CUP v Bíteši ovládl Pavel Kelemen

ŠKODA CUP v Bíteši ovládl Pavel Kelemen

Český pohár na silnici, který se jezdí pod názvem ŠKODA CUP, odstartoval v něděli 26.3. ve Velké Bíteši. Závodu dominoval tým ATT Investments. Pavel Kelemen pro sebe v závěrečném spurtu rozhodl, když přesprintoval Dominika Neumana z Elkov Kasper a Richarda Holce z TUFO Pardus Prostějov. Pořadí v kategorii do 23 let ovládl Filip Chýle (ATT Investments), který se zároveň stal také nejlepším nováčkem soutěže.

První vrchol domácí sezony přinesl dramatický závod o délce trati 162 km a podle očekávání také souboj jezdců dvou našich nejlepších stájí ATT Investments a Elkov Kasper. Vítězně z něj po skvělém závěru vyšli závodníci prvně jmenované stáje, kromě vítěze skončili v elitní desítce ještě Daniel Turek, Jakub Otruba, Jiří Petruš a slovenský jezdec Matúš Štoček.

Během závodu se rodil jeden únik za druhým, po polovině závodu se na čele vykrystalizovala skupina 12 jezdců v němž měli po dvou zástupcích ATT Investmens (Jan Kašpar, Jiří Petruš) a Elkov Kasper (Michael Boroš, Daniel Mráz). Do závěrečného okruhu dlouhého 18 kilometrů vjížděla skupina s náskokem minuty a půl.

Z ní se odpoutala trojice Boroš, Petruš a polský cyklista Pawel Szostka. Ti si vypracovali náskok, který vypadal, že právě z tohoto tria vzejde vítěz, ovšem proti byli cyklisté ATT Investmens. V posledních kilometrech rozjeli v hlavním poli ostré tempo, nejprve dojeli zbytek jezdců z původní vedoucí skupiny a asi kilometr před cílovou páskou dokonce i dosud vedoucí trio. A navíc skvěle připravili spurt pro Pavla Kelemena. Mistr Evropy z roku 2017 z keirinu následně prokázal svoji rychlost a vybojoval svůj nejlepší silniční výsledek.

„Těžké to určitě bylo, ale měl jsem za sebou silný tým a ten mě dovezl do spurtu. Kluci jeli šikovně, v závěru při terezínu jsme si to dirigovali tak, abychom byli v dobrých pozicích a pak to bylo již jen na mě,“ řekl Pavel Kelemen, který přiznal, že taktika týmu byla postavena, aby měl právě on co nejlepší pozici do spurtu.

„Jsme velmi spokojení, takticky se nám závod povedl, kluci jeli perfektně a navíc jsme ovládli všechny 3 vyhlašované kategorie, nešlo si přát víc,“ uvedl po závodě spokojený šéf týmu ATT Investments Radim Kyjevský.

Výsledky:

1. P. Kelemen (ATT Investments) 3:52:50, 2. Neuman (Elkov Kasper), 3. Holec (TUFO Pardus Prostějov, 4. Paterski (Pol./Voster ATS Team), 5. Szóstka (Pol.), 6. Otruba (ATT Investments) všichni stejný čas.

Nejlepší jezdec kategorie U23: Filip Chýle (ATT Investmnens)

Nejlepší nováček: Filip Chýle.FOTO: Jan Brychta 

Autor článku: Jaroslav Cícha