MTB

ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu pokračuje závodem Kupkolo.cz MTB Trilogy

ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu pokračuje závodem Kupkolo.cz MTB Trilogy

Už jen pár dní zbývá do startu 9. ročníku Kupkolo.cz MTB Trilogy, které již tradičně hostí Teplice nad Metují.

Jediný etapový závod pro MTB a enduro v Čechách odstartuje v pátek 3. července v 15.00 Prologem a o víkendu bude pokračovat dvěma etapami Broumovskými stěnami a v Podkrkonoší. 

Rozhodování, zda MTB Trilogy letos uspořádat či nikoliv nebylo jednoduché, ale organizátoři se podrželi hesel: „štěstí přeje připraveným, a hlavně se z toho nepos…“ a rozhodli se, že se pojede, byť v upravené verzi. Velmi dlouho se zdálo, že do Polska nebudou moci Češi hodně dlouho strčit ani nos, natož tam závodit. Proto se organizátoři závodu rozhodli pro českou variantu závodu. Letos po Prologu bude následovat etapa The Best of Sudety – v posledních pár dnech se nakonec podařilo s polskou stranou vyjednat, že závod může vést i po polské straně hranice. Tudíž The Best of Sudety budou ve své „klasické“ podobě. Klasické v uvozovkách, neb určitě nějaké překvapení na trati bude.

V neděli bude závod gradovat etapou Trutnov Trails, která částečně bude kopírovat etapu Vraní hory, ale nebude zajíždět do Polska, ale povede právě na Trutnov Trails, kde bikeři okusí zdejší singly. Legendární sjezd z Jánského vrchu letos ale nemine ani demo jezdce nedělní etapy.

Letošní startovní listina se pomalu ale jistě plní a mnohdy i velmi zajímavými jmény. Z Čechů se již tradičně chystají Filip Adel (současný leader ŠKODA AUTO ČP XCM), Michal Kaněra (loňský vítěz MTB Trilogy), Lenka Fridrichová, František Žilák. Ze zahraničí již tradičně dorazí Sara Michielsens, Steffen Thum (vítěz Marathon World Serie 2012 & 2014), Simon Gegenheimer (vítěz SP 2017, vicemistr světa XCE 2017) či Hans Becking (maratonský mistr Belgie 2019/2020. 3x vítěz Brasil Ride, vítěz grand raid Boillon 2019, Costa Blanca Bike Race 2020), Rob Meeuwessen, Kristien Nelen (mistrině Belgie v XCO i enduro). Registrace nekončí, takže uvidíme, kdo ze zahraničí ještě využije možnost závodit a zavítá na Broumovsko. Letošní MTB Trilogy bude jinačí, možná trochu lehčí („jen“ dvě etapy), ale rozhodně ne technicky. Nastoupené metry také mluví za vše, cca 5 000 m up, není úplně málo. Nicméně pro mnohé i toto může být právě tím pravým impulsem říct si, jo, jdu to zkusit, dva dny prostě zvládnu! 

Na mladé nadějné bikery rozhodně nezapomínáme, a i děti budou mít dvě etapy, ze kterých budou i overall výsledky.

Během pomalu se rozbíhající bikerské sezony bylo MTB Trilogy zařazeno do ČP bikových maratonů a NOVA CUPU. Do ČP dospělých se bude započítávat konečný výsledek celého MTB Trilogy. V případě juniorů a kadetů bude započítáván výsledek celého MTB Trilogy demo. Pro starší a mladší žáky bude pohárovým závodem nedělní Nova jízda. Žáci ale mohou závodit i v sobotu na kratší trase. Pro příští rok by organizátoři chtěli závod posunout pod hlavičku UCI do S2 kategorie. 

Online registrace končí 30.6., a pak bude možné se registrovat až na místě.

Autor článku: Jakub Edr