MTB

Dvojzávod ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru na Zličíně

Dvojzávod ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru na Zličíně

Pražský Zličín se připravuje na bikovou lahůdku. V sobotu 27. a v neděli 28. června se v oblíbeném Bike Parku Zličín uskuteční 3. a 4. kolo ŠKODA Tomket Pražského MTB poháru. A aby to bylo zábavnější, tak v sobotu pojedou závodníci okruh proti obvyklému směru jízdy, zatímco v neděli absolvují trať v obvyklém směru.

Přestože do konce celé série ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru 2020 zbývají ještě čtyři závody, bude zličínský dvojzávod důležitý z pohledu celkového pořadí poháru. Závodníkům se do konečného součtu bodů počítá pět nejlepších výsledků ze šesti závodů a nezanedbatelný je také fakt, že druhý a zároveň i finálový závodní víkend v Křeslicích a Libuši, 27. a 28. září bude bodovaný dvojnásobnou porcí bodů.

Tato fakta znamenají, že Zličín musí absolvovat všichni, kdo chtějí pomýšlet na kvalitní umístění v celkovém pořadí seriálu nebo dokonce aspirují na zisk unikátní trofeje s pražskou dlažební kostkou, kterou na slavnostním večeru ŠKODA Tomket Pražského MTB poháru 13. listopadu převezmou nejúspěšnější jezdci ročníku 2020.

Bike Park Zličín je oblíbenou pražskou bikovou lokalitou, která je celoročně udržovaná k tréninku. Z obecného pohledu jde o trať nenáročnou a zábavnou. Ale, pokud jsme v případě kbelského okruhu zmínili, že v závodním tempu představuje peklo na zemi, tak pro Zličín platí to samé. Trať obsahuje řadu serpentýn a ostrých zlomů, které nutí jezdce přibrzdit a následně plnou silou znovu rozjíždět kolo, což v průběhu závodu stojí hodně sil. Bude zajímavé sledovat, jak se jezdci dokáží vypořádat s touto skutečností, po sobotním závodě zregenerovat a připravit se na nedělní start. Loňský finálový dvojzávod v Libuši a na Zličíně byl z tohoto pohledu doslova pohromou favoritů, která znamenala řadu změn v konečném pořadí seriálu.

Zličínský okruh bude přístupný pro trénink v klasickém směru ve středu a ve čtvrtek v průběhu celého dne. V pátek od 14:00 bude okruh otevřený k tréninku ve směru jízdy, kterým se pojede sobotní závod. „V sobotu jezdci odstartují do zaváděcího kola, které je plynule otočí do protisměru klasické jízdy po okruhu“ přibližuje ředitel závodu Martin Jarouš z týmu Café Calabrone. „Dál závodníci pojedou v protisměru po obvyklé trase závodu. Je to zajímavé, zvláště některé pasáže, které se místo výjezdu sjíždějí a naopak, dávají okruhu nový rozměr“, usmívá se nad neobvyklým záměrem pořadatelů Martin Jarouš.

I pro závod na Zličíně platí trvající koronavirová bezpečnostní opatření. Vozy budou parkovat na vyhrazeném parkovišti u zličínského rybníku, vzdáleného přibližně 300 metrů od prostoru startu a cíle. Stany velkých týmů budou stát klasicky na hlavní louce. Pro umístění stanu je nutné rezervovat si týmový prostor přímo u Martina Jarouše, email: info@calabrone.cz.

Pořadatelé prosí všechny jezdce, doprovody a návštěvníky závodů, aby se důsledně řídili pokyny pořadatelů.

Propozice 3. a 4. závod Praha Zličín:

http://prahamtb.cz/wp-content/uploads/2013/03/PMTBP-2020_ZLIČÍN-1_propozice.pdf

http://prahamtb.cz/wp-content/uploads/2013/03/PMTBP-2020_ZLIČÍN-2_propozice1.pdf

Registrace ke 3. a 4. závodu: https://www.sportt.cz/register/1010

Autor článku: Jakub Edr