Silnice

Páté místo pro Neumana na Ronde van Overijssel

Páté místo pro Neumana na Ronde van Overijssel

Po 200 kilometrech v nizozemském Ronde van Overijssel (UCI 1.2) finišoval jezdec celku Elkov Kasper Dominik Neuman pátý a zapsal premiérových 15 UCI bodů. Adam Ťoupalík přišel o vítězství až kilometr před cílem po sólovém úniku. V hromadném spurtu vyhrál domácí Coen Vermelroort, Matěj Zahálka s Filipem Řehou se připletli do hromadného pádu a z Rijssenu si odvážejí četné odřeniny.

„Dnes to bylo takové klasické Holandsko. Hodně se jelo po úzkých cestách se spoustou zatáček. První polovina závodu byla relativně klidná, ale kolem 40. kilometru přišel velký hromadný pád, ve kterém zůstal Matěj Zahálka. Naštěstí se mu ale podařilo vrátit. Až do cíle se jelo vysokým tempem a na závěrečných okruzích se snažili skákat do úniků Michael Boroš a Adam Ťoupalík. Adamovi se podařilo 10 kilometrů před koncem odjet do samostatného úniku a dojet byl až kilometr před finišem. Já se snažil co nejvíc šetřit na závěrečný spurt a Michael Boroš mi vytvářel co nejlepší pozici,“ popsal průběh závodu Dominik Neuman.

Výsledky:

1. Vermelroort (Niz.) 4:31:04, 2. Teutenberg (Něm.), 3. Pluto (Lot.), 4. Budding (Niz.), 5. Neuman (ČR), 6. D´Heygere (Belg.), …25. J. Ťoupalík, 26. Boroš všichni stejný čas, 40. A. Ťoupalík +33, 43. Mráz, 51. Lukeš (všichni ČR) oba +40.

Autor článku: Jaroslav Cícha