Silnice

Otruba a Turek v desítce Tour of Hellas

Otruba a Turek v desítce Tour of Hellas

Etapový závod Tour of Hellas byl pro celek ATT Investments prvním letošním závodem vyšší kategorie UCI než té nejnižší, která v jejich programu dosud převažovala. Dvě umístění v elitní desítce v konečném pořadí a řada dalších dílčích úspěchů v této konkurenci zadává důvod ke značné spokojenosti. Postarali se o to pátým místem Jakub Otruba a osmý byl Danil Turek. Zvítězil Iuri Leitao z Portugalska.

Kromě dvou míst v top ten vezl Jakub Otruba v jedné z etap dres nejlepšího vrchaře, aby v této soutěži bral nakonec 4. místo. Opakovaně chodil do úniků Tomáš Jakoubek, což mu vyneslo stejnou pozici v bodovací soutěži. V koncovkách etap jezdil tým na Mihkela Räima, jehož nejlepším výsledkem bylo 5. místo ve druhé etapě.

„Vystoupení našeho týmu hodnotíme určitě pozitivně. Do závodu jsme šli s nějakými cíli a ty se podařilo naplnit. Páté a osmé místo v celkovém pořadí v této konkurenci je výborné. Dosáhli jsme i nějakých dílčích úspěchů, jako například držení dresu nejlepšího vrchaře. Hlavně jsme ale spokojeni s aktivním pojetím závodu, v tomhle směru vynikal třeba Tomáš Jakoubek, ale všichni pracovali tak, že jsme byli vidět a jeli jsme rovnocennou partii i s týmy z úrovně Pro. Snad jenom chyběl úspěch v některé z etap v podobě pódiového umístění, ale to už by to bylo asi moc dokonalé,“ zhodnotil sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Výsledky:

Konečné pořadí:

1.Leitao (Port.) 15:04:58, 2. Gate (N. Zél.) +6, 3. Aniolkowski (Pol.) +9, 4. Townsend (Ir.) +12, 5. Otruba (ČR) +19, 6. Miltidias (Kypr.) +19, …8. Turek +22, 17. Jakoubek +38, 44. Schlegel +1:00, 77. Petruš (všichni ČR) +10:46.

FOTO NassosTPhoto

Autor článku: Jaroslav Cícha