Silnice

Kukrle na Tour du Loir et Cher do žlutého

Kukrle na Tour du Loir et Cher do žlutého

Ve třetí etapě závodu Tour du Loir et Cher ve Francii čekalo na jezdce náročných 213 kilometrů s šotolinovými úseky a prudkými výjezdy v závěrečných okruzích. Nejrychlejším jezdcem týmu Elkov Kasper byl tentokrát Dominik Neuman na osmém místě, ale do žlutého dresu průběžného lídra se ze čtvrté pozice posunul Michael Kukrle, který je po Danielu Baborovi letos už druhým zástupcem královéhradecké stáje v nejcennějším trikotu.

Kukrle se díky úniku ve 2. etapě posunul těsně pod pódiové pozice průběžného pořadí. Ve třetí části z Cloyes-Les-Trois-Rivières do Vendôme útočil a díky skvěle zvládnuté týmové taktice pojede v zítřejší etapě ve žlutém dresu.

„Už v úvodu se dost závodilo, hodně se nastupovalo a ve zvlněném terénu to nebylo vůbec příjemné. Peloton kontroloval únik a nedopřál mu více, než dvě minuty náskoku. Náš dnešní cíl byl posunout Michaela co nejvíc dopředu v průběžném pořadí a důležitý pro naši taktiku byl dvoustý kilometr, kdy přišla první prudká stojka, po které následoval úsek po šotolině, další stoupání a technický okruh městem,“ popisoval průběh etapy Dominik Neuman.

Na cílových okruzích se o ostré tempo starali Jan Bárta s Jakubem Otrubou. „Chtěli jsme to ostatním udělat co nejtěžší a očesat z balíku pomalejší jezdce. Od prvního kola se nám povedlo najet na špici, natáhnout celé pole a ostré tempo udržet i v prudkých výjezdech a na šotolině. Povedlo se nám přesně to, o co jsme se snažili a fakt, že se díky tomu Kukrle dostal až do vedení je famózní výkon celého týmu,“ nešetřil nadšením Neuman.

Výsledky:

3. etapa:

1. Aaskov (Dán.) 4:52:32, 2. Mihkels (Lot.), 3. Harteel (Belg.), …8. Neuman, 15. Kurkrle všichni +19, 26. Zahálka +24, 36. Bárta +40, 92. Babor, 93. Otruba (všichni ČR) oba +5:59.

Průběžné pořadí:

1.Kukrle 12:44:05, 2. Aaskov +3, 3. Mikhels +28, 4. Harteel +30, 5. Lemmen +31, 6. Ottemas (oba Niz.) +33, …11. Neuman +34, 31. Zahálka +39, 46. Bárta +55, 88. Babor +6:04, 94. Otruba +6:14.

FOTO Otakar Fiala

Autor článku: Jaroslav Cícha