Štoček vyhrál další díl Carla Kritérijní ligy v Soběslavi

Vítězem dalšího dílu Carla Kritérijní ligy, který se dnes jel na okruzích v Soběslavi, se stal slovenský jezdec Matúš Štoček z celku ATT Investments, který nasbíral 31 bodů. O šest méně jich měl druhý jeho oddílový kolega Petr Klabouch s třetí byl Michael Boroš (Elkov Kasper) s devatenácti body.

Mezi ženami byla nejlepší Hana Heřmanovská se 14 body, která vyhrála před Nicole Hartychovou (obě Dukla Praha) a třetí skončila Dagmar Hejhalová (Watersley R&D Cycling Team). Závod juniorů se stal kořistí Richarda Kobra (Roman Kreuziger Cycling Academy), v závodu juniorek vystoupila na nejvyšší stupeň  Nela Slaníková (Roman Kreuziger Cycling Academy).

Výsledky:

Muži:

1. Štoček (SR/ATT Investments) 31, 2. Klabouch (ATT Investments) 25, 3. Boroš (Elkov Kasper) 19, 4. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) 13, 5. J. Ťoupalík (Elkov Kasper) 11, 6. Rotter (ATT Investments) 6.

Junioři:

1. Rich. Kobr (Roman Kreuziger Cycling Academy) 30, 2. Mráz (Mapei Merida Kaňkovský) 29, 3. Rob. Kobr (Roman Kreuziger Cycling Academy) 14, 4. Elbardi (Dukla Praha) 12, 5. Müller (Brilon Racing Team) 11, 6. Horyna (LAWI junior team) 7.

Kadeti:

1. Pešek (Roman Kreuziger Cycling Academy) 19, 2. Podařil (Dukla Praha) 13, 3. Zahálka (CK Slavoj Terezín) 12.

Starší žáci:

1. Kuběna (Akademie cyklistických sportů)   20, 2. Bursa (LYKO Klub Prachatice) 11, 3. Žufánek (Mapei Merida Kaňkovský) 10.

Mladší žáci:

1. Záchenský (SR), 2. Bradáč (Dukla Praha), 3. Maňas (Cycling Adcademy Tábor).

Ženy:

1. Heřmanovská 14, 2. Hartychová (obě Dukla Praha) 4, 3. Hejhalová (Watersley R&D Cycling Team) 4, 4. Nosková (Lawi junior team) 2, 5. Vaníčková (Bertin SAport-invest) 2, 6. Bartošová (Brilon Racing Team) 0.

Juniorky:

1. Slaníková (Roman Kreuziger Cycling Academy) 18, 2. Mikšaníková 15, 3. A. Jaborníková (obě Dukla Brno) 0.

Kadetky:

1. V. Jadrná  15. 2. N. Kaňkovská (Mapei Merida Kaňkovská) 13, 2. Hansenová (Cykle Ring) 10.

Starší žákyně:

1. Cermanová, 2. Grohová (obě CK Příbram – Fany GASTRO), 3. Sítková (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí).

Mladší žákyně:

1. Kondlová (Sportcomplex Břeclav), 2. Pazourková (Cycling Adcademy Tábor), 3.  Farová (ČEZ Cyklo Team Tábor).

Autor článku: Jaroslav Cícha