Silnice

Babor vyhrál úvodní etapa Tour du Loir et Cher

Babor vyhrál úvodní etapa Tour du Loir et Cher

Čtyři dny po premiérovém vítězství v barvách Elkovu Kasper v Polsku vybojoval Daniel Babor cennější triumf, když ovládl první etapa závodu Tour du Loir et Cher (UCI 2.2.). Babor byl po 147 kilometrech nejrychlejší v hromadném dojezdu rovinatého závodu z Blois do Fontaines-en-Sologne. Na týmové konto tak připsal 7 UCI bodů a do čtvrteční etapy nastoupí ve žlutém trikotu.

Do pětietapového závodu nastoupili jezdci Elkovu Kasper v šestičlenné sestavě. Pro Babora tak v závěru pracovali Dominik Neuman, Michael Kukrle, Jan Bárta, Matěj Zahálka a Jakub Otruba. Vítěz etapy ocenil především práci Bárty a Neumana. „Celá etapa byla opravdu rychlá a až na cílové okruhy jsme dojeli s průměrem přes 50 kilometrů za hodinu. Proto se také nepovedlo nikomu ujet a peloton jel celý den pohromadě. Až v závěrečném okruhu se začalo trochu taktizovat. S Dominikem Neumanem a Janem Bártou jsme najeli dopředu a ve třech se nám podařilo přetlačit šest zástupců VolkerWessels Cycling Teamu. Od kluků to byla dvousetprocentní práce a opravdu jeli skvěle,“ komentoval rovinatý úvod etapového závodu Daniel Babor.

„Cílová rovinka byla do mírného stoupání, takže jsem si počkal do posledních 200 metrů a pak už byla skoro povinnost vyhrát. Měl jsem totiž prostor a mohl do toho šlápnout naplno,“ dodal Babor.

Čtvrteční 2. etapa měří 198 kilometrů a svým profilem by opět měla sedět sprinterům. „Nebude to ale úplná placka, jako dnes, takže bude těžké udržet žlutý dres. Naše taktika se bude vyvíjet podle průběhu jednotlivých etap. V těch rovinatějších bychom měli být lídry s Dominikem Neumanem, na celkové pořadí je týmovou jedničkou Michael Kukrle,“ řekl k taktice Babor.¨

Výsledky:

1. Babor (ČR) 3:07:24, 2. Rice (Austr.), 3. Veremelfoort, 4. Konijn (oba Niz.), 5. Caněllas (Šp.), 6. Corekery (Ir.), …34. Neuman, 105. Kukele, 106. Bárta, 107. Zahálka, 137. Otruba (všichni ČR).

FOTO Otakar Fiala

Autor článku: Jaroslav Cícha