Paracyklistika

Ivo Koblasa zabral a na MS v Cascais dojel v silničním závodě pátý!

Ivo Koblasa zabral a na MS v Cascais dojel v silničním závodě pátý!

Sobota ve znamení silničních závodů – Ivo Koblasa a Michal Stark na startu v kategorii C2. Pozornost byla směřována zejména na Iva Koblasu, dvojnásobný Mistr Evropy z Rakouska nezklamal a bral vynikající páté místo!

Závod bezprostředně po jeho skončení hodnotil osobní manažer Iva – Ivo Koblasa starší: „Již početná startovní listina nenechala nikoho na pochybách, že to bude pořádná bitva. Od prvních metrů se začalo bojovat, při průjezdu do druhého kola nastoupil největší favorit na vítězství Leaute z Francie, jeho nástup zachytil jen ruský závodník Gilmutdinov, Ivo byl v této chvíli na 8. místě, ale zavřen na druhé straně pelotonu, proto nedokázal zareagovat na tento nástup. Tito závodníci zvyšovali svůj náskok, za nimi se pokusil belgický závodník Vromant následován Ivem a španělským závodníkem Eckhardem o stíhací jízdu. Ivo vyhodnotil tuto situaci, jako málo pravděpodobnou, že by mohli dostihnout vedoucí dvojici, proto se stáhnul do hlavního pole, zde se snažil aktivovat stíhací tempo, ale nikdo se nechtěl přidat, ve třetím kole se přesto zaktivovala skupinka, která zvýšila rychlost, ale na dostižení uprchlíku bylo již pozdě. Nyní se Ivo připravoval na spurt v cílové rovince, v závěrečném okruhu nastoupil Ivo 1 km před cílem, tímto nástupem zaskočil soupeře a vyhrál spurt této skupiny, což Iva vyneslo na skvělé 5. místo.

Na výkon obou našich borců jsme se zeptali také trenéra týmu, Lukáše Petra: „Závod mistrovství světa kategorie C2 se rozhodl hned v prvním z 8 okruhu, když úspěšně zaútočila trojice největších favoritů, Leaute, Gilmutdinov a Vromant. Naši závodníci bohužel tuto situaci zaspali, ani ostatní v balíku neměli sílu tento únik zlikvidovat. Osamoceně to zkusil Eckhard, jemuž tato odvaha vynesla čtvrté místo. Ivo Koblasa se svou aktivní jízdou zasloužil o rozpůlení hlavního pole a v závěrečném spurtu ukázal svojí fyzickou připravenost a zvítězil, což mu přineslo celkové páté místo. Michal Stark ovládl spurt druhé skupiny a v cíli byl klasifikován šestnáctý. Oba kluci předvedli veliké výkony. Jsou dobře fyzicky připravení, o čemž svědčí i vítezství ve spurtu své skupiny, jen první půlku nezvládli takticky, což je stalo lepší umístění.

Michal Stark skončil na šestnáctém místě a oproti časovce zaznamenal významné zlepšení.“ “Plánovaná“ patnáctka těsně nevyšla…16.flek…ale nemůžu být nespokojený. Myslím, že ve hře bylo i podstatně lepší umístění. Je zřejmé, že se v balíku cítím letos lépe než v časovce. A opět jsem si svého spurta vyhrál

Zítra uvidíme v akci opět naše handbikery. Světový šampionát uzavřou: Patrik Jahoda (H1), Kateřina Antošová (H3) a Tomáš Mošnička (H3) – všichni zmiňovaní absolvují silniční závod a ukončí tak letošní MS v Portugalském Cascais.

Výsledky z dnešního závodu C2http://www.rsstiming.com/Resultats/UCIPara/RoadWCh/2021Cascais/doc/C60-ROAD-R-MC2.pdf

Fotogalerie:

Ivo Koblasa ve čtvrtém kole silničního závodu
Hromadný start kategorií C1, C2 a C3
Michal Stark přijíždí na startovní rošt
Ivo Koblasa krátce před silničním závodem
Michal Stark uvnitř balíku v průběhu silničního závodu

Autor článku: csc-admin csc-admin