Paracyklistika

Česká vlajka na MS v paracyklistice opět zavlála

Česká vlajka na MS v paracyklistice opět zavlála

Skvělý výsledek v podobě bronzové medaile z časovky získal na mistrovství světa český paracyklista Petr Berger. V portugalském Cascais obsadil třetí místo v kategorii MT1 – tricykly. Těsně pod stupni vítězů skončili Patrik Jahoda (H1) a Kateřina Antošová (H3).

Jahoda, který před týdnem vyhrál mistrovství Evropy, vybojoval vynikající čtvrté místo. „Nebudu lhát, že nejsem zklamaný. Dal jsem do toho vše, objektivně podle pozávodní analýzy dat jsem zajel svůj druhý nejlepší výkon v životě. I tak to nestačilo ani na bronz, který byl tentokrát relativně vzdálený. Musím to hodit za hlavu a soustředit se na silniční závod,“ řekl Patrik Jahoda, kterého téměř celou kariéru pronásleduje kletba čtvrtých míst. Věřme, že bude při nedělním silničním závodě prolomena.

Nedaleko od bronzové medaile byla také Kateřina Antošová, která dokončila závod na pátém místě. Výborné umístění, nicméně ze slov Katky je frustrace znát: „První, co mi proběhlo hlavou po projetí cílem bylo, že jsem sice jela své absolutní maximum, ale na medaili to stačit nebude. Je na čase se závoděním skončit. Páté místo na mistrovství světa je fajn, ale mám jich už celou sbírku.“

Tomáš Mošnička (H3) po krátké závodní pauze vybojoval 20. místo. Závodní trať na autodromovém okruhu Circuito Estoril absolvovali Roman Šejna a Zbyněk Charvát. Těm v cíli patřilo 8., respektive 10. místo v kategorii MT2.

TZ

Autor článku: Jaroslav Cícha