Silnice

Cyklisté otvírají domácí sezonu v Hlohovci

Cyklisté otvírají domácí sezonu v Hlohovci

Jarním mezinárodním silničním otvírákem je tradičně Trofeo Cinelli – Synett. Termín je již tuto sobotu a vyrazí zde ke svému prvnímu domácímu startu stovky špičkových cyklistů. Od 10:00 budou kroužit na osmikilometrovém okruhu mezi Hlohovcem, Valticemi a Lednicí. O den později se jede ještě tradičnější Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš, uvodní díl Českého poháru ŠKODA Cup.

„Kromě napínavých soubojů zde vídáme spousty slavných cyklistů let minulých, jako například Jiřího Škodu, Františka Kališe, Broňka Ševčíka a mnoho dalších. Slavnostní atmosféru v moravské pohostinnosti si prostě nikdo nechce nechat ujít,“ říká za pořadatele Petr Herman.

K vidění budou špičkové týmy v elitní kategorii z domova i okolních států. Nás těší, že k nám nachází cestu hlavně ty domácí v čele s Elkov – Kasper, či bikové ikony jako jsou Jaroslav Kulhavý nebo Pavel Boudný,“ pokračuje Herman

V roli hobby jezdců budou k vidění i bývalá esa kategorie nejprestižnější. Například Tomáš Bucháček, jehož syn se letos postaví na start, nebo Jiří Polnický. Naopak stále v roli elitního muže se představí silniční legenda Jan Bárta z nedalekého Kyjova čtyřnásobný mistr ČR v časovce jednotlivců.

Program nabízí 4 závodní vlny:

9:30 náborový závod

10:00 hobby cyklisté, ženy Elite, juniorky a kadeti

12:30 žákovské kategorie a kadetky

14:00 junioři, muži do 23 let a muži Elite.

Autor článku: Jaroslav Cícha