Silnice

ARBYD | GRAND PRIX WEST BOHEMIA zahájil prvním dnem na Kyšickém okruhu

ARBYD | GRAND PRIX WEST BOHEMIA zahájil prvním dnem na Kyšickém okruhu

Třetí ročník ARBYD | GRAND PRIX WEST BOHEMIA zahájil prvním dnem na Kyšickém okruhu. Za jarního počasí s občasnými přeháňkami o vavříny na trati bojovali kadeti na 6 okruzích tedy 72,6 km a junioři na 11 okruzich tedy 121 km. V kategorii kadetů byl na pásce nejrychlejší Gijs Schoonvelde a závod kadetů se stal kořistí německého závodníka Paula Frietzkeho.

V silné mezinárodní konkurenci se na podium prosadili Matěj Piták a Ondřej Michalovič na druhém a třetím místě v závodě kadetů, zatímco v závodě juniorů byl až 6. nejlepším čechem v cíli Kryštof Král.

Nedělní závod proběhne opět se základnou v Kyšicích ale na okruhu který se pojede v opačném směru než dnes a bude o jedno kolo delší. Tedy 7 okruhů v závodě kadetů a 12 v závodě juniorů. Zásadním však je, že závod juniorů se jede jako závod kategorie UCI 1.1, jedná se tedy o závod světového poháru.

Výslkedky:

Výsledky:

Junioři:

1. Fietzke (Něm.) 2:58:18, 2. Hayma +3, 3. Vlot (oba Niz.), 4. Riebsch oba +48 Kessler (oba Něm.), 6. Král (Team Auto Eder), …9. Podařil (Mapei Merida Kaňkovský), 10. Faltýnek (Dukla Praha) všichni +1:12.

Více informací o závodě na www.gpwb.cz

Autor článku: Admin