Silnice

Rissvedsová vyhrála Gracii Orlovou

Rissvedsová vyhrála Gracii Orlovou

Poslední etapa Gracie skončila hromadným dojezdem pelotonu a vítězstvím Polky Dominiky Wlodarczykové. Cyklistka týmu MAT Atom Deweloper v náročném klasikářském sprintu porazila Jenny Rissvedsovou, které to bohatě stačilo k celkovému vítězství.

101,6 kilometru dlouhá etapa na osmi okruzích byla plná akce od startovního výstřelu. Bohužel hned v prvním okruhu došlo k velkému pádu, kvůli kterému museli rozhodčí závod na chvíli pozastavit. V pádu pohasly šance Lindy Zanettiové (UAE), vítězky 2. etapy. 

Bajgerová a Kvasničková v nadějném úniku 

Po novém startu se začalo závodit ještě ostřeji. Hodně aktivní byla Nikola Bajgerová (MAT Atom Deweloper), která si naskakovala do všech pokusů o únik a nakonec se jí podařilo vytvořit skupinu společně s polskou reprezentantkou Kajou Ryszovou a Britkou Florou Perkinsovou (Fenix-Deceuninck).

Trojice měla na konci třetího okruhu náskok 30 sekund. Ve čtvrtém okruhu se z pelotonu zvedla Eliška Kvasničková (Brilon) a vydala se první skupinu stíhat. Přidala se k ní další polská reprezentantka Dorota Przezaková a společně si vedoucí trio rychle dojely. 

V pěti si uprchlice navýšily náskok na jednu minutu, jenže to nevyhovovalo týmu MAT Atom Deweloper. Przezaková totiž v celkové klasifikaci ztrácela pouze 52 sekund na průběžně druhou Dominiku Wlodarczykovou. Zejména díky práci Malwiny Mulové byl únik dva okruhy před cílem pohlcen pelotonem.

Do cíle zbývalo pouze 25 kilometrů a na delší úniky už nebyl prostor. Pokus Katarzyny Wilkosové (MAT Atom Deweloper) trval pouze chvíli a ještě kratší byl další únik Elišky Kvasničkové. Wlodarczyková zkusila utrhnout Rissvedsovou v posledním okruhu, ale Švédka si dávala pozor a měla dost sil. 

Rozhodovalo se proto v těžkém spurtu do krátkého stoupání. Wlodarczyková využila svou výbušnost, porazila Rissvedsovou a Belgičanku Fien Van Eyndeovou (Fenix-Deceuninck) a získala druhé etapové vítězství pro sebe a třetí pro svůj tým.

Zároveň si pojistila vítězství v bodovací soutěži, ale na žlutý trikot to nestačilo. Rissvedsová nejcennější dres uhájila s náskokem 24 sekund. Třetí místo obsadila Emilia Fahlinová, další švédská reprezentantka. 

Denisa Slámová nezaváhala ani v závěrečné etapě a stala se nejlepší vrchařkou Gracie.

Více na: https://www.graciaorlova.cz/

Autor článku: Admin