Cink na SP v Lenzerheide desátý

Program světového mountain bikingu pokračoval ve švýcarském Lenzerheide, kde nejvýraznější výsledek v elitní desítce zajel Ondřej Cink.

Program Světového poháru horských kol v Lenzerheide započal tradičně závodem short tracku, v němž se nejlépe dařilo Janu Zatloukalovi na 13. místě, jeho kolega z kategorie do třiadvaceti let Jan Láska finišoval jako 25. 31. místo obsadila Zuzana Šafářová. V elitní kategorii dojel na 19. místě Ondřej Cink, jeho výsledek však ovlivnil dvě kola před cílem pád jezdců před ním. Jitka Čábelická skončila 38.

V závodě cross country do třiadvaceti let skončila nejlépe Simona Spěšná, když dokončila závod na 19. místě. Překvapivé, ale výborné osobní výsledky si připisují i 28. v cíli Nela Viktorová a 30. Zuzana Šafářová. S technickými problémy bojující Patricie Srnská obsadila 37. pozici a na 40. místě se umístila Aneta Novotná.

Dobrý závod zajeli také jezdci do třiadvaceti let, kteří ve velmi rychlém a dramatickém závodě obsadili Jan Zatloukal 21. a Jan Sáska 33. příčku.

Závod elitních kategorií nejlépe sedl české jedničce Ondřeji Cinkovi, který se po zdravotních problémech opět prosadil v elitní desítce. 47. místo obsadila Jitka Čábelická. Další česká závodnice, česká šampionka, Jana Czeczinkarová dokončila závod na 78. pozici.

Ženy U23:

1. Sofie Heby Pedersen (Dán., Wilier Pirelli) 1:12:42, 2. Ronja Blöchlinger (Švýc., Liv Factory) +0:11, 3. Sara Cortinovis (It., Santa Cruz Rockshox) +0:49 … 19. Simona Spěšná (jb Brunex Superior) +5:47, 28. Nela Viktorová (Rouvy Specialized) +7:25, 30. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) +7:31.

Muži U23:

1. Dario Lillo (Švýc., Scott Davos) 1:12:58, 2. Carter Woods (Kan., Giant Factory) +0:02, 3. Adrien Boichis (Fr., Trinity Racing) +0:12 … 21. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) +2:51, 33. Jan Sáska (Massi) +4:12.

Ženy Elite:

1. Loana Lecomte (Fr., Canyon CLLCTV) 1:24:41, 2. Anne Terpstra (Niz., Ghost Factory) +0:18, 3. Alessandra Keller (Švýc., Thoemus Maxon) +0:32 … 47. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +8:54, 78. Jana Czeczinkarová (Berria Vittoria Factory Team) – 2kola.

Muži Elite:

1. Nino Schurter (Švýc., Scott Sram) 1:24:04, 2. Alan Hatherly (RSA, Cannondale Factory) +0:15, 3. Jordan Sarrou (Švýc., Team BMC) +0:16 … 10. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Genuins) +1:50, 54. Jan Vastl (Rouvy Specialized) +5:56, 80. Matěj Průdek (Cyklostar Trek Pirelli) +9:26.

Autor článku: Filip Švestka