MTB

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem

Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.

Víkend na Zličíně odstartuje už ve čtvrtek 25. dubna Zličínský kros, který má stále více aktivních účastníků, a to nejenom z řad běžců, ale také triatlonistů, vyznavačů XTerry nebo i všestranně zaměřených cyklistů či vyznavačů běžeckého lyžování. V sobotu a v neděli přijde na řadu tradiční, nabitý program závodů ŠKODA Pražského MTB poháru.

Pořadatelé tentokrát na trati doslova nenechali kámen na kameni a na závodníky čeká přestavěný okruh, kde v průběhu zimy a jara vzniklo pět nových pasáží a dalších osm pořadatelé výrazně pozměnili. Také populární zličínská Rock Garden je přestavěná do nových stop. Závod se letos nepojede ve dvou směrech, jak tomu bylo v posledních letech, ale sobotní i nedělní závod se uskuteční na stejné trati a závodníci si tak mohou nejenom porovnat své výsledné časy, ale i pozměnit taktiku závodu či přípravu na něj podle zkušeností předchozího závodu, což může být pro řadu jezdců velmi přínosné.

Okruh na Zličíně je kompletně připravený pro trénink a závod, trénovat můžete kdykoliv mimo čas vyhrazený pro Zličínský kros, který se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna od 18:30. Kdo přijede trénovat autem, prosíme parkujte přímo na hlavní ploše čelem ke zdi. Zde také bude při závodě týmové stání pokud ještě nemáte objednaný svůj týmový prostor, učiňte tak neprodleně přímo u Martina Jarouše, tel: +420 777 406 363.

TZ ŠKODA Pražský MTB pohár

FOTO Barbora Klap

Autor článku: Jaroslav Cícha