ČSC

Miculyčová bude v Polsku obhajovat evropské zlato

Miculyčová bude v Polsku obhajovat evropské zlato

Ivetu Miculyčovou čeká v Krakově ve dnech 21. – 22. června obhajoba titulu mistryně Evropy v disciplíně Freestyle BMX. V Polsku bude jednou z největších adeptek na medaili z českých cyklistů. Vedle disciplíny Freestyle BMX se v Krakově koná také mistrovství Evropy pro elitní kategorie MTB XCO.

„Do Polska pojedeme s těmi nejlepšími jezdci. Iveta bude velkou favoritkou, v mužích máme Tomáše Berana, který by se měl taky poprat o pódium. Vloni mu to na Evropě uteklo o jedno místo. Celý tým bude mít velké ambice,“ uvedl reprezentační trenér Freestyle BMX Erik Figar. V nominaci jsou celkem čtyři čeští zástupci této disciplíny.

Mistrovství Evropy elitních kategorií se koná v rámci multisportovních Evropských her, takže se bude bojovat o tituly v řadě nejrůznějších sportů. Z cyklistických disciplín to bude ještě cross country horských kol v čele s největší českou hvězdou Ondřejem Cinkem.

V nominaci je spolu s ním celkem šest českých reprezentantů. „Snažíme se dát příležitost celé širší reprezentační špičce, aby všichni jezdci zůstali v kontaktu s těmi nejlepšími evropskými závodníky. Největším adeptem na co nejlepší umístění by měl být Ondra Cink. Pokud bude zdravý, je schopen atakovat první pětku, Jitka Čábelická má v ženské kategorii formu na to, aby se umístila v top 15. A rozhodně bych neodepisoval ani našeho veterána Honzu Škarnitzla. Pokud mu všechno sedne, i on je schopen zajet do první patnáctky,“ řekl reprezentační trenér Viktor Zapletal. 

Bikeři pojedou o tituly 25. 6., reprezentanti ve Freestyle BMX se představí v akci 21. – 22. 6.

Nominace 

Freestyle BMX, muži: Tomáš Beran, Martin Habada, ženy: Ivety Miculyčová, Kateřina Jalůvková.

Cross country – muži: Ondřej Cink, Jan Škarnitzl, Jan Vastl, Lukáš Kobes, ženy: Jitka Čábelická, Jana Czeczinkarová.

FOTO: Jan Brychta/Jaroslav Svoboda

Autor článku: Admin