V Hulstu skončil cyklokrosař Boroš dvaadvacátý

I ve třináctém dílu seriálu Světového poháru, který se dnes jel v nizozemském Hulstu, se se do bodované pětadvacítky dostal nejlepší český jezdec Michael Boroš, který skončil na 22. místě. Na druhé letošní seriálové vítězství dosáhl britský jezdec Tom Pidcock, kterého na stupně vítězů doprovodili Eli Iserbyt z Belgie a domácí Lars van der Haar.

Poprvé v sezoně nevyhrál při svém osmém startu belgický závodník Wout van Aert, který se dnes musel spokojit se čtvrtým místem. Favorizovaný van Aert však měl velkou smůlu. Krátce po startu zasekl řetěz a opravou ztratil hodně a propadl se na konec čtvrté desítky. Po stíhací jízdě skončil s více než minutovým odstupem čtvrtý.

Vedení v průběžné klasifikaci si upevnil Iserbyt, který již nemůže být předstižen, přestože se ještě pojedou dva závody. Na vedoucí pozici má nedostižný náskok 95 bodů před svým krajanem Michaelem Vanthourenhoutem, Borošovi patří pětadvacáté místo.

Na startu tentokrát bylo i dalších pět českých jezdců, ale ti do bojů nejlepších již nezasáhli, nejvýše z nich byl pětatřicátý Tomáš Paprstka. Neuspěla ani jediná Češka na startu Karla Štěpánová, který byla klasifikována rovněž na 35. místě.

Po šestém triumfu míří k celkovému vítězství ve Světovém poháru i Nizozemka Lucinda Brandová, když vede o 79 bodů (za vítězství je 40 bodů) před svoji krajankou Denise Betsemaovou, která dnes skončila až sedmá. V závodu opět kralovaly zcela jasně Nizozemky, na stupně vítězek šly ještě Puck Pietersová a Annemarie Worstová a jejich hegemonii narušila v první devítce pouze na čtvrtém místě Blanka Kata Vasová z Maďarska.

Příští víkend pojedou cyklokrosaři národní šampionáty, o české medaile se bude bojovat v Kolíně. Světový pohár bude pokračovat předposledním dílem v neděli 16. ledna ve francouzském Flamanville.

1. Pidcock (Brit.) 1:03:49, 2. Iserbyt (Belg.) +12, 3. van der Haar (Niz.) +33, 4. van Aert +1:09, 5. Toon Aerts +1:30, 6. M. Vanthourenhout (všichni Belg.) +1:41, …22. Boroš +4:40, 35. Paprstka +6:12, 54. Mayer +6:41, 58. Hula +6:18, 63. Kučera +7:11, 67. Petruš (všichni ČR) +5:37.

Průběžné pořadí:

1.Iserbyt 405, 2. M. Vanthourenhout 310, 3. Toon Aerts 297, 4. Hernans (Belg.) 280, 5. van der Haar 251, 6. van Kessel (Niz.) 201, …25. Boroš 50, 60. Paprstka 5, 62. Vaníček (ČR) 4, 65. Petruš 3.

1. Brandová 49:14, 2. Pietersová +5, 3. Worstová +11, 4. Vasová (Maď.) +14, 5. van Empelová +26, 6. Vosová (obě Niz.) +37, …35. Štěpánová (ČR) +7:09.