Cyklokros

Česká štafeta pojede v nejsilnějším složením

Česká štafeta pojede v nejsilnějším složením

Již v pátek půl hodiny po poledni, odstartuje v Táboře 75. cyklokrosové mistrovství světa závodem štafet. A česká šestice podle slov trenéra Petra Kloučka myslí na zisk medaile. V sobotu a neděli jsou poté na programu individuální závody juniorek, juniorů, žen U23, mužů U23, žen elite a mužů elite.

Na jihu Čech se o světové medaile bude bojovat počtvrté v historii, žádné jiné město tolikrát tolikrát mistrovství světa nepořádalo. „Dnes proběhla inspekce tratě a ze strany UCI bylo vše bez výhrad. Od 14:00 začal oficiální trénink, předali jsme okruh představitelům UCI a tím byl šampionát zahájen,“ řekl předseda organizačního výhoru Petr Balogh. 

Potom již na dnešní zahajovací tiskové konferenci dostali slovo někteří čeští jezdci i reprezentační kouč Petr Klouček. Ten se netají, že věří v zisk medailí. A poprvé by mohlo zacinkat již v pátek. „S potěšením mohu říci, že do závodu půjdeme s tím nejsilnějším, co máme k dispozici. Štafetu pojedou Kristýna Zemanová. Amálie Gottwaldová, Simona Spěšná, Jakub Bažant, Václav Ježek a Zdeněk Štybar. Startovali jsme na dvou předchozích zvodech štafet, ale nikdy jsme nebyli tak silní,“ řekl Petr Klouček. 

Sám osobně si přál, aby se šampionát jel na sněhu a ledu, ale počasí jeho přání nevyslyšelo. „Já osobně raději sníh, ale řada závodníků raději závodí na bahně, především ti, co cyklokros kombinují s horskými koly,“ dodal Klouček.

Loučení s cyklokrosem plánuje právě na okruhu, na němž v roce 2010 získal jeden ze tří elitních titulů na MS, Zdeněk Štybar. „Zatím je to dost hektické, něco se stále děje. Na závody se ale těším moc, bude to asi dost emoční. Nevím jak k tomu přistoupit, jak na tom budu psychicky a moc se těším na atmosféru a diváky,“ zdůraznil Štybar. Po mistrovství ČR v Táboře zůstal a na okruhu trénoval. „Potom jsem odjel na Mallorku, pár hodin jezdil za motorkou, ale spíše jsem absolvoval kratší tréninky s intervaly. Potom jsem se přesunul do Hoogerheide na závěrečný závod SP, potom domů do Stříbra, kde jsem měl v úterý dva tréninky a dnes již budu trénovat na táborském okruhu,“ dodal Štybar.

FOTO: Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha