Do Síně slávy Pražského MTB poháru vstupuje Cyril Schejbal

Cyril Schejbal je další cyklistickou osobností, která vstupuje do Síně slávy Pražského MTB poháru. Dlouholetý trenér a funkcionář pražské Dukly i české cyklistiky rozšiřuje vybranou společnost ve které již jsou: trenér mistrů světa Pavel Vršecký, mnohonásobná světová medailistka Bohunka Lomová, cyklokrosař a biker Miloslav Kvasnička, komentátor Jindřich Pulman a šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Dlouholetý úspěšný trenér a funkcionář pražské Dukly Schejbal byl přítomen u všech výrazných úspěchů pražské Dukly, silničních či dráhových triumfů ať už v pozici trenéra nebo šéftrenéra týmu Dukly Praha. Zajímavostí je, že mezi jeho svěřence patřil ve svých juniorských letech i jeden z našich nejúspěšnějších dráhařů a silničářů a současný šéftrenér dráhové reprezentace Milan Kadlec. Cyril Schejbal stále žije cyklistikou naplno a v současné době působí jako vedoucí představitel Sportovního centra mládeže při TJ Dukla a dohlíží na přípravu talentované mládeže v pražské Dukle.  

Pořadatelé Pražského MTB poháru udělují nad rámec vyhlášení jednotlivých kategorií také další, prestižní ceny, jak velí devítiletá tradice pražské soutěže v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem. Ceny v podobě unikátního poháru s pražskou dlažební kostkou jsou připraveny i pro „Objev roku 2021“, a „Trenéra roku 2021“.

Cenu Objev roku 2021 získala Emma Semerádová z týmu Cyklostar Trek Pirelli. Cenu Trenér roku, každý rok uděluje Viktor Zapletal a trofej míří tentokrát do pražské klubu SK VELO a to trenérské dvojici Zuzka Dlabová – Karel Kubín.

FOTO Pražský pohár MTB

Autor článku: Jaroslav Cícha