UCI

Změny termínů v UCI kalendáři pro silnici

Změny termínů v UCI kalendáři pro silnici

Na videokonferenčním setkání UCI, kterého se zúčastnili organizátoři (AIOCC, ASO, RCS, Flanders Classics), týmy (AIGCP) a jezdci (CPA) jednomyslně schválili několik rozhodnutí týkajících se revize mezinárodního silničního kalendáře UCI v roce 2020:

Tour de France je odložena a bude se konat letos od 29. srpna do 20. září. Konání této akce je považováno za zásadní vzhledem k jejímu ústřednímu postavení v ekonomice cyklistiky a její expozici, zejména pro týmy, které při této příležitosti těží z bezkonkurenční viditelnosti. 

Mistrovství světa UCI v silniční cyklistice v Aigle (Švýcarsko) zůstává v plánovaném termínu, 20. – 27. Září. Soutěžní program se nemění. 

Giro d´Italia se bude konat po UCI Mistrovství světa a bude následovat Vuelta.

Národní mistrovství se bude konat o víkendu 22. až 23. srpna.

Mistrovství Evropy UEC zůstává v plánovaném termínu. 

Monumenty – Nejprestižnější jednodenní závody, tj. Milano-Sanremo (Itálie), Tour des Flandres (Belgie), Paříž-Roubaix (Francie), Liège-Bastogne-Liège (Belgie) a Il Lombardia (Itálie), proběhnou všichny v této sezoně, v termínech, které budou ještě upřesněny. 

V odkazu naleznete podrobnější informace týkající se změn důležitých termínů v UCI kalendáři pro silniční cyklistiku. 

https://www.uci.org/inside-uci/press-releases/the-uci-reveals-the-broad-lines-of-the-revised-2020-uci-international-road-calendar

Autor článku: Admin