Silnice

Vítězství Otruby, druhé místo Adama Ťoupalíka

Vítězství Otruby, druhé místo Adama Ťoupalíka

Dva velmi dobré výsledky pro české barvy přinesl uplynulý víkend. První start v novém dresu a hned vítězný, to vybojoval Jakub Otruba z celku ATT Investments ve dvouetapovém podniku Visit South Aegean Islands v Řecku. Adam Ťoupalík (Elkov Kasper) zase skončil druhý v Chorvatsku na jednorázovém závodu Trofej Poreč.

V první etapě skončil Otruba druhý, když s nepatrným náskokem přijeli do cíle spolu s Dánem Rasmusem Boghem Wallinem. V dnešní druhé etapě se podařil zlikvidovat únik skupiny deset kilometrů před cílem a Otrubovi v cílovém kopci nejprve jeli Dan Turek s Mártonem Dinou takové tempo, které přestával akceptovat průběžný lídr Wallin. Z toho těžil Otruba, kterému třetí místo  stačilo na celkové vítězství, Turek skončil celkově osmý.

„Do dnešní etapy jsme vstupovali ve velmi dobré pozici, měli jsme tři lidi v pořadí. Kluci z týmu odvedli v průběhu celého etapáku velmi dobrou práci, ať už v samotném průběhu etap, tak pak v koncovkách. Každý měl svou roli a tu si plnil bezchybně,“ řekl Otruba a pokračoval. „Vítězství se velmi cením, je to moje první výhra v celkovém pořadí etapového závodu a navíc s novým týmem. Lepší vstup do sezóny jsme ani mít nemohli.“

Po středečním vítězství na Trofej Umag potvrdil Adam Ťoupalík, že vstup do sezony má výborný. Závod dospěl do hromadné koncovky se vstoupáním.  I v něm Ťoupalíka rozšířil sbírku UCI bodů z prvních dvou závodů sezóny na 70. Rychlejší byl dnes jen zkušený polský rychlík Patryk Stosz.

„V posledním kole už bylo jasné, že rozhodovat bude cílový spurt. Výborně mi to rozjeli Matěj Zahálka a Dominik Neuman a já mohl bojovat o vítězství. Polák Stosz byl nakonec rychlejší, ale druhé místo je výborné,“ ohodnotil své vystoupení Adam Ťoupalík.

Výsledky:

Visit South Aegean Islands:

1. Otruba (ČR) 7:43:43, 2. Christophersen (Nor.) +3, 3. Stehli +7, 4. Rüegg (oba Švýc.) +13, 5. Dima (Rum.), 6. Berlin (Mon.) oba +15, …9. Turek +17, 25. Camrda (oba ČR) +59.

Trofej Poreč:

1. Patryk Stosz (Pol.) 3:20:14, 2. A. Toupalík (ČR), 3. Gruel (Fr.), 4. Dalla Valle (It.), 5. Finkšt (Slovin.), 6. Proc (Pol.), …11. Neuman všichni stejný čas, 65. Jakoubek, 70. Klabouch, 71. Petruš, 75. Chýle všichni +22, 92. P. Kelemen (všichni ČR) +33.

FOTO ATT Investments, Elkov Kasper

Autor článku: Jaroslav Cícha