Silnice

První české vítězství v sezoně na silnici zařídil Adam Ťoupalík

První české vítězství v sezoně na silnici zařídil Adam Ťoupalík

První individuální vítězství v začínající sezoně zařídil závodu Trofej Umag v Chorvatsku Adam Ťoupalík z celku Elkov Kasper. Na trati dlouhé 139 km na pěti istrijských okruzích zvítězil o dvě vteřiny před dvojicí Christen (Švýc.) a van Bekkum z Nizozemí. Na body dosáhl Pavel Kelemen (ATT Investments), který projel cílem osmý.

Na startu bylo tradičně velké množství závodníků a týmů, pro které jsou úvodní chorvatské závody úvodním testem na novou sezonu. Ťoupalík zaútočil s jedním závodníkem týmu Hrinkow už v první kole a postupně získali náskok 3:15. Ten byl zlikvidován po sto kilometrech a peloton měl dostat novou šanci.

Ta přišla v posledním kole, kdy zaútočil Christen a van Bekkum a s nimi opět Adam Ťoupalík. Ten navíc v úplném závěru opět zaútočil a v prvním závodě letošní sezóny slaví i první letošní vítězství. „Když nás 40 km před cílem dojeli, tak jsem si říkal, že se cítím dobře a nemuselo by to být ztracené. Naštěstí jsme všichni tři spolupracovali a taktizovat se začalo až tři kilometry před cílem. V úplném závěru rozjel spurt Švýcar a za ním Nizozemec. Já jsem si to nechal až na posledních 200 m a vyšlo to. Za to vítězství jsem hrozně rád,“ popsal své pocit vítěz a držitel první 40 UCI bodů Adam Ťoupalík.

Výsledky:

1. A. Ťoupalík (ČR) 3:19:33, 2. Christen (Švýc.), 3. van Bekkum (Niz.) oba +2, 4. Persico (It.), 5. Proc (Pol.), 6. Kogut (Izr.), …8. P. Kelemen, 24. Lukeš všichni +13, 39. Neuman, 60. Klabouch, 61. Chýle (všichni ČR) všichni +18.

FOTO Elkov Kasper

Autor článku: Jaroslav Cícha