Silnice

V4 Brno – Mikulov – Brno se blíží

V4 Brno – Mikulov – Brno se blíží

Více než rok po původně určeném termínu se bude konat jednorázový závod Visegrad 4 Grand Prix Czech Republic na trase Brno – Mikulov – Brno. Závod se pojede v sobotu 17. července. Velmi náročná jednorázovka odstartuje v 9:00 z velodromu TJ Favorit Brno. Cyklisté zamíří po trase, která byla představena už loni, do Mikulova. Pořadatelé byli okolnostmi nuceni udělat drobné změny v trase, ale charakter závodu to nijak nezmění.

Po převážně rovinatém úvodu závodu by se mělo rozhodovat až v samotném závěru, nejdříve ve stoupání k Velké ceně za Ostrovačicemi (14 kilometrů před cílem a nejvyšší bod závodu) a následovat bude náročný dojezd v samotném Brně, nejdříve však stoupání do Kohoutovic na trati staré Velké ceny, které vrcholí necelých pět kilometrů před cílovou páskou.

Předposlední kopec čeká závodníky z Pisárek na Žlutý kopec jeden a půl kilometru před cílem a dojezd do náročného stoupání k hradu Špilberk. Celkové převýšení bude kolem 1900 metrů, ale 1000 výškových metrů jezdci zdolají až v posledních 50 kilometrech. Cílová páska bude u dělového bastionu hradu Špilberk. Dojezd se očekává mezi 13:15 a 14:00.

Závodu se zúčastní velmi kvalitní startovní pole. Na startu bude česká špička včetně týmu Elkov Kasper a zahraniční celky, rakouský Felbermayr Simplon Wels, slovinský celek Adria Mobil, development sestava Israel Cycling Academy, polské kluby Mazowsze Serce Polski a Voster a další.

Záštitu nad závodem převzali primátorka města Brna Markéta Vaňková a ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Leoš Tržil.

Autor článku: Jaroslav Cícha