V Plzni byl nejrychlejší cyklokrosař Boroš

Sedmý a zároveň dvojnásobně bodovaný díl GIANT LIGY v Plzni se jel za příjemného cyklistického počasí a v elitní kategorii na 60 kilometrů startovní pole se drželo pohromadě a body se dělily v jednotlivých bodovacích spurtech. Z vítězství se radoval Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) před Janem Rybou (Sparta Praha) a Martinem Boubalem (Hello CTW).

Velice aktivní byl v bodovačkách Ryba a rychle se dostal do vedení v závodě. V polovině závodu ujela velice silná dvojice Boubal – Boroš a vzornou spoluprácí si nasbírali slušnou porci bodů, která nakonec rozhodla. Ač se ke konci snažili jezdci týmu Sparty ještě pomoci právě Rybovi, ten pak o jediný bod skončil nakonec druhý za vítězným Borošem. V soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige byl nejlepší Richard Habermann (Sparta Praha).

Mezi juniory vyhrál Vojtěch Církva (Roman Kreuziger Cycling Academy).

Další díl Giant Ligy 2021 pokračuje tradičně v úterý 31. srpna v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID.

1. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) 23, 2. Ryba (Sparta Praha) 22, 3. Boubal (Hello CTW) 16, 4. Modlitba (CK Příbram – Fany GASTRO) 15, 5. Fiala (Topforex – ATT Investments Pro Cycling Team) 10, 6. Vojtěch (LAWI Stars – GIANT) 1.