MTB

Termíny Pražského MTB poháru 2022

Termíny Pražského MTB poháru 2022

Seriál závodů horských kol, pro všechny věkové kategorie – děti, mládež, dospělé je seriálem závodů v olympijském cross country, s důrazem na věkové kategorie dětí a mládeže. V roce 2022 se uskuteční již jubilejní desátý ročník této sportovní akce, která za dobu své existence přivedla k aktivnímu sportování stovky dětí a mládeže, o čemž svědčí každoroční nárůst počtu závodníků všech věkových kategorií.

Závody se konají ve vhodných lokalitách hlavního města Prahy a jeho nejbližším okolí: Zličín, Motol, Libuš, Kbely, Beckov. Zvýšenou pozornost věnují organizátoři výběru tratí, aby akceptovaly potřeby všech účastnických kategorií a dbají na stavbu a přípravu tratí s ohledem na jízdní dovednosti závodníků. Závodní okruhy tvoří jak umělé, tak přírodní tratě, které se celoročně udržují, aby na nich mohla jezdit a trénovat široká veřejnost i mimo vlastní závod.

Ve shodě s vlastníky pozemků se snaží pořadatelé hledat a vytvářet nové tratě v lokalitách,  které jsou k tomu vhodné. Tou poslední je trať vybudovaná ve výseku koridoru vedení vysokého napětí v pražském Motole. Rozsáhlý prostor, který je separován mimo dopravu, zástavbu a vykazuje jen minimální pohyb chodců nemá vzhledem svému primárnímu účelu žádné využití a vykazuje poměrně náročnou údržbu danou předpisy výseku vedení elektrifikace.

Vybudováním cyklistických trailů došlo ke smysluplnému využití prostoru pro volnočasový sport a zároveň i k pravidelné údržbě území. Celý projekt má cíl navázat v budoucnosti na sportovní areál Ladronka a rozšířit tak možnosti početné cyklistické komunity ke sportovnímu vyžití všech věkových i výkonnostních kategorií cyklistů.

Termíny Pražského MTB poháru 2022

20. března: Motol Velká cena Nutrend Speciualizted

16. dubna: Kbely Velká cena MČ Praha Kbely – mistrovství Prahy

30. dubna: Zličín Velká cena Café Calabrone

1. května: Zličín O pohár starostky MČ Praha Zličín

11.září: Libuš O pohár MČ Praha Libuš

25. září: Motol Velká cena ŠKODA AUTO – akademické MČR

Autor článku: Jaroslav Cícha