MTB

Stáj GAPP System Kolofix výrazně posílila

Stáj GAPP System Kolofix výrazně posílila

Bikový tým GAPP System Kolofix  před novou sezonou značně posílil a rozrostl se na osm jezdců. Nováčky jsou Jan Škarnitzl, Jan Vastl a dva junioři. Tým má i nové vedení – v čele střídá zakladatele Pavla Čábelického nově Vojtěch Dobšovič. Dlouhodobým cílem stáje je účast na olympijských hrách 2024 v Paříži, tím nejbližším pro nastávající sezonu je zisk alespoň tří domácích titulů a vstup do elitní patnáctky UCI týmů.

„Když jsme tým v roce 2018 zakládali, naším cílem byla olympiáda v Tokiu. To se povedlo v podání Jitky Čábelické. A nemůžeme si klást malé cíle, tak v Paříži  bychom rádi viděli dva naše jezdce,“ řekl Pavel Čábelický. „Tým už je tak velký, že jeho zabezpečení je práce na plný úvazek. Mám i svojí práci v Kolofixu, takže je přirozené, že jsem si našel nástupce. Vojta (Dobšovič) má zkušenosti s vedením menšího týmu, ale myslím, že už se během prvních měsíců u nás zavedl perfektně,“ pokračoval Čábelický.

Vedle hlavní hvězdy týmu Čábelické bude v letošním roce stejný dres oblékat i její bratr Jan Škarnitzl, dalším nováčkem jen Jan Vastl a dva junioři Filip Jech a Filip Samec, dalšími členy zůstávají Lukáš Kobes, Jan Rajchart a Vojtěch Hrstka.

„Je dobře, že jsme se ségrou po jedenácti letech zase v jednom týmu. Já jako trojnásobný otec budu sice závodit a pomáhat získat dostatečný počet UCI bodů proto, abychom dosáhli vybojovat pro Českou republiku více než jedno místo na OH, ale také předávat nabyté zkušenosti mladším. Byla by škoda jen tak z cyklistiky odejít,“ řekl Jan Škarnitzl.

Čtyřnásobná mistryně ČR Čábelická by ráda prolomila stagnaci z loňského roku a navázala na předešlou sezonu 2020, kdy se pravidelně umisťovala v první dvacítce Světového poháru. Nováček Jan Vastl je oporou českého reprezentačního družstva, jako druhý nejvýše postavený Čech v UCI žebříčku by se rád pravidelně prosadil v první třicítce SP a alespoň jednou nakouknul do top dvacítky.

Po několika tréninkových kempech na lyžích a na kolech čeká nyní první závodní zkouška. Příští víkend se postaví na start podniku Copa Catalania MTB zařazeného do vysoko hodnocené kategorie HC ve španělském Banyoles. Úvodní díl Světového poháru v Brazílii vynechá, představí se až na druhém závodě v německém Albstadtu (8. května.), jenž bude předcházet podniku SP v Novém Městě na Moravě.

Autor článku: Jaroslav Cícha