Techniserv Cup pokračoval časovkou v Jevíčku

Po úvodním závodu v Pardubicích pokračoval Český Pohár – Techniserv Cup mládeže a žen, první ze tří časovek v letošním seriál, v Jevíčku. Mezi ženami slavila první vítězství po návratu do jabloneckého týmu Lawi junior team časem 23:16 Nikola Nosková, ale na patnáctikilometrové trati zdolala Petru Ševčíkovou z Dukly Praha o pouhé tři vteřiny, třetí Barbora Parmová (TJ Stadion Louny) zaostala za vítězkou o čtvrt minuty.

Ještě daleko rychlejší za aprílového počasí, kdy déšť se střídal se sluníčkem, ale za stálé zimy, byla juniorka Eliška Kvasničková (SportRaces Cycling Team), které se časomíra zastavila na 21:37 a druhou v pořadí Anna Růžičkovou z Dukly Praha porazila o 1:33, třetí Karla Nováková (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) byla pomalejší o další čtyři vteřiny, Kompletní trio nejlepších juniorek zajelo lepší čas jak vítězná žena Nosková.

Závodu juniorů kraloval časem 19:40 Jan Lukeš jezdící v barvách nizozemského celku Willebrord Will Vooruit, svého týmového kolegu Slováka Dominika Dunára porazil o 18 vteřin, třetí byl Stanislav Pátík (Mapei Merida Kaňkovský) s odstupem 48 vteřin.

Výsledky:

Ženy (15 km):

Ženy:

1. Nosková (Lawi junior team) 23:16, 2. Ševčíková (Dukla Praha) +3, 3. Parmová (TJ Stadion Louny) +15, 4. Bártová +18, 5. Kohoutková (obě Dukla Praha) +24, 6. Bajgerová (Force KCK Zlín) +27.

Juniorky (15 km):

1. Kvasničková (SportRaces Cycling Team) 21:37, 2. Růžičková (Dukla Praha) +1:33, 3. Nováková (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +1:37, 4. Grulichová (TUFO Pardus Prostějov) +1:49, 4. Němcová (Sportcomplkex Břeclav) +1:53, 6 Müllerová (TUFO Pardus Prostějov)  2:18.

Kadetky (15 km):

1. N. Kaňkovská 23:54, 2. Pittnerová (obě Mapei Merida Kaňkovský) +4, 3. Ungerová (SR) Starší žákyně (10,1 km):

1. Cermanová 15:47, 2. Grohová (obě CK Příbram Fany Gastro) +48, 3. Galovičová (SR) +1:11.

Mladší žákyně (10,1 km):

1. Králová (Akademie cyklistických sportů) 20:23, 2. Pozorská (Drahanský sport) +23, 3. Karásková (Open Cycling Academy) +1:48.           

Junioři (15 km):

1. Lukeš (Willebrord Will Vooruit) 19:40, 2. Dunár (SR/Willebrord Will Vooruit) +18, 3. Stanislav Pátík +48, 4. J. Bittmer (oba Mapei Merida Kaňkovský) +59, 5. Kuba (Duklas Praha) +1:08, 6. Rafaj (TUFO Pardus Prostějov) +1:09.

Kadeti (15 km):

1. Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) 20:59, 2. Hancz (Maď.) +6, 3. Bittman (KOVO Praha) +15.

Starší žáci (15 km):

1. Bradna (LAWI junior team) 23:50, 2. Dávid (SR) +35, 3. Mikuš (SR) +41.

Mladší žáci (10,1 km):

1. Záchenský (SR) 17:05, 2. Hladík (Brilon Racing Team) +43, 3. Fara (Brilon Racing Team) +59.

FOTO Milan Kadlec, Jiří Kaňkovský

Autor článku: Jaroslav Cícha