Silnice

Techniserv Cup – Kyjovské Slovácko bez časovky

Techniserv Cup – Kyjovské Slovácko bez časovky

Druhý červnový víkend se mladí čeští silničáři a ženy sejdou na závodech v Kyjově. V neděli 13. června se tam uskuteční třetí díl silničního Techniserv Cupu – Kyjovské Slovácko a v den předtím závody Carla kriterijní ligy. Poprvé se v letošní sezoně na startu objeví i kategorie žáků.

Původně se měla jet v sobotu časovka v rámci Techniserv cupu, ale bohužel se neuskuteční a místo toho bude kritérium zařazené do Carla kriterijní ligy.

„ČP mládeže a žen – Techniserv Cup, měl na Slovácku netradičně zavítat do Strážnice, bohužel kvůli objízdné trase a výstavbě kruhového objezdu ve vedlejším městě, se zde závod nemůže uskutečnit. Již to vypadalo, že se podaří zajistit náhradní trasu směrem z Kyjova na Ždánice. Dotčené obce byly nejprve nadšeny, ale po zjištění, že by zde bylo po celý den dopravní omezení, kladly podmínky, za kterých by se časovky mohlo účastnit jen velice málo závodníků a na to pořadatel nechtěl přistoupit,“ řekl za pořadatele Jakub Kratochvíla z Dacom Pharma Kyjov.

„Kyjovské Slovácko nakonec proběhne tradičně. V sobotu se pojede kritérium na staré trase, ale nově zrekonstruované silnici v Kyjově. V neděli silniční závod, na podobném okruhu jako v loňském roce, který však bude prodloužen o prudké stoupání v obci Kostelec směrem na Moravy,“ dodal Kratochvíla.

FOTO Josef Janda

Autor článku: Jaroslav Cícha