MTB

Štěpánová ovládla dvojzávod ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru

Štěpánová ovládla dvojzávod ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru

ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár pokračoval víkendovým dvojzávodem v Bike Parku na Zličíně za účasti více než 800 bikerů. Vítězný double v kategorii žen slaví česká reprezentantka Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB). V sobotním závodě mužů se radoval Ondřej Zelený (ELEVEN Mercedes Black.ET Team), nedělní vítězství i celkové vedení v soutěži si pohlídal zkušený olympionik a an Škarnitzl (Cyklostar Trek Mercedes Benz Praha).

Zličín přivítal závodníky letním počasím a pořadatelé připravili pro letošní ročník zajímavou novinku. Sobotní závod absolvovali jezdci v opačném směru než závod nedělní a ohlasy byly příznivé. Ve všech vypsaných kategoriích probíhaly nekompromisní a zajímavé souboje po oba dny. Není divu, ve hře nebylo jenom prestižní umístění ve zličínském závodě, ale také boj o pozice v celkovém pořadí soutěže o unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou.

V kategorii žen zvítězila v sobotu i v neděli po velmi dobrém výkonu česká reprezentantka Štěpánová. V neděli jí byla zdatnou soupeřkou Jana Czeczinkarová (Liv Mistral Cycling) a po oba soutěžní dny si vedla výborně také juniorka Zuzana Kadlecová (ADASTRA Cycling Team), která se díky třetímu místu v sobotu i v neděli vyhoupla do celkového vedení soutěže žen.

Sobotní závod mužů nejlépe zvládnul Zelený a dobře si vedl i v neděli, kde obsadil třetí místo za dvojicí týmu Cyklostar Trek Mercedes Benz Praha, Škarnitzlem a Josefem Jelínkem.

ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár nyní čeká prázdninová přestávka, po které budou následovat dva závody v září v Křeslicích a Libuši. Závěr soutěže bude tradičně zajímavý. Oba závody v září budou totiž bodované dvojnásobným počtem bodů což značně zvyšuje dramatičnost a nepředvídatelnost celkového pořadí.

Výsledky ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár 2020 3. kolo Zličín: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1010

Výsledky ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár 2020 4. kolo Zličín: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1011

Celkové pořadí ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru 2020 po dvou kolech: https://www.sportt.cz/racesSerials/serial/32

Autor článku: Jakub Edr