MTB

V Městě Touškov odstartuje Strabag Cup

V Městě Touškov odstartuje Strabag Cup

O víkendu 4. – 5. července konečně odstartuje v Městě Touškově první díl Strabag MTB Cup 2020, Českého poháru horských kol v cross country, který je v kalendáři UCI jako podnik první kategorie. Původně plánovaný termín 25. – 26. dubna byl z důvodu Covid-19 zrušen a o konání závodu v náhradním termínu se rozhodlo teprve před několika týdny.

Organizační tým TJ Sokol Město Touškov je připraven a v zádech generálního partnera Plzeňský kraj, který potvrdil spolupráci i v náhradním termínu. Nebyl proto důvod váhat a ředitel závodu Pavel Foltýn obratem přijal nabídku ředitele seriálu Josefa Dlohoše přijal a Město Touškov bude tím, kdo zahájí letošní Strabag Cup.

Na start závodu je k dnešnímu dni přihlášeno 805 závodníků z osmi zemí světa a to není registrace ještě uzavřena. Mezi závodníky již nyní najdeme téměř kompletní českou bikovou špičku v čele s Ondřejem Cinkem (Kross Racing Team), Martinem Stoškem (Future Cycling – Northwave), Janem Škarnitzlem (Cyklostar Trek Mercedes-Benz Praha) a soupeři jim budou zvučná jména ze zahraničí, např. Francouz Maxime Marotte.

V ženách je přihlášena Jitka Čábelická GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team, Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) a ze zahraničních závodnic Němka Ronja Eiblová. Přihlášena je i Anne Terpstraová z Nizozemí, která touškovskou rokli prověřila vloni a odvezla si ze závodu prvenství. Mezi ženami na startu najdeme více zahraničních závodnic než českých.

Bude o co bojovat a bude to startovní pole s bohatou mezinárodní účastí. Oproti loňskému roku se organizátorům podařilo ještě o něco vylepšit závodní okruh. Přibyly nové objízdné trasy, které dělají závod více dramatický. Stávající singly byly upraveny a zpevněny a zcela nově byl v touškovské rokli zbudovaný osm metrů dlouhý rockgarden. Závodní okruh při svých trénincích často prověřuje Ondřej Cink, který po loňském ročníku prohlásil, že okruh v Městě Touškově splňuje světová kritéria. Co více si mohou organizátoři přát? A jeho slova se nyní naplňují. Máme tu mezinárodní startovní pole nabyté hvězdami.

Po prvním závodě v Městě Touškově bude Strabag Cup pokračovat následovně:

10. – 12. července: Pec pod Sněžkou – mistrovství ČR

8. – 9. srpna: Zadov (UCI I)

29.-30. srpna: Brno (UCI I).

Touškovský závod tak závodníci vnímají jako poslední možnost pro porovnání sil a výkonnosti před MČR.

Autor článku: Jakub Edr