Silnice

ŠKODA CUP pokračuje dvěma závody na severu ČR

ŠKODA CUP pokračuje dvěma závody na severu ČR

Český pohár v silniční cyklistice pod názvem ŠKODA CUP o tomto víkendu přivítají severní Čechy. V sobotu 22.4. se uskuteční druhý závod poháru v Krásné Lípě, v neděli 23.4. pak na závodníky bude čekat okruh okolo České Kamenice.

Oba víkendové závody jsou do nejvyšší české silniční soutěže zahrnuty vůbec poprvé. „Myslím, že oba závody svou náročností peloton pořádně prověří a pokaždé opravdu vyhraje ten nejsilnější,“ říká za organizátory těchto dvou závodů Simona Davídková. „Bude to víkend plný cyklistiky, protože dopoledne už se pojedou hobby závody,“ dodává. Vzhledem k náročnosti a konání hned po sobě jsou oba závody o něco kratší, ale o to výživnější. Závod se startem a cílem v Krásné Lípě bude mít celkem 136 km a na 11 okruzích čeká na závodníky celkové převýšení skoro 2500 metrů. Další den v České Kamenici to bude porce 152 km s převýšením 3000 metrů. 

Aktuálně je na každý ze závodů přihlášeno přes 110 startujících, přičemž kromě českých týmů se představí také týmy ze Slovenska, Polska či Německa. V sobotu závod startuje ve 13 hod na Křinickém náměstí v Krásné Lípě, v neděli pak proběhne slavností start ve 13 hod na Náměstí Míru v České Kamenici, ostrý start bude o 400 m dále na ulici 5. května.

Prvenství z úvodního závodu sezony ve Velké Bíteši bude obhajovat tým ATT Investments, ovšem tentokrát bez vítězného závodníka Pavla Kelemena, který má jiný závodní program.

Více info:

Autor článku: Admin