Silnice

Přidal z Elkov Kasper vyhrál ŠKODA Cup v Krásné Lípě

Přidal z Elkov Kasper vyhrál ŠKODA Cup v Krásné Lípě

Druhý díl Českého poháru – ŠKODA Cupu v Krásné Lípě vyhrál devatenáctiletý Tomáš Přidal z celku Elkov Kasper jezdící v kategorii U23 let prvním rokem. Spolu s ním se postavili na stupně vítězů jeho týmový kolega Michael Boroš a třetí skončil maďarský jezdec Marton Dina z celku ATT Investments.

Hned v prvním okruhu dlouhém 12,4 km na trase Krásná Lípa, Kyjov, Doubice, Krásná Lípa, který jezdci absolvovali jedenáctkrát (celkem 136,4 km) unikli z pelotonu Přidal, Tomáš Jakoubek (ATT Investments) a Richard Habermann ze Sparty Praha. Trio bylo v úniku dvě třetiny závodu. Potom v pelotonu zrychlili jezdci ATT Investmens a závodní pole se rozdělilo.

Vepředu se vytvořila osmičlenná skupina v níž měli po třech zástupcích dvě nejsilnější domácí stáje Elkov Kasper a ATT Investmens. V dalším průběhu se skupina zredukovala na pětici Přidal, Matěj Zahálka, Michael Boroš (oba Elkov Kasper), Dina a Daniel Turek (ATT Investmens), který z ní však později odpadl.

V posledním okruhu nastoupil Dina, získal k dobru čtvrt minuty, ale soupeři jej dostihli a pět kilometrů před cílem rozhodl samostatným nástupem Přidal, který projel cílem s náskokem téměř půl minuty před dvojicí Boroš – Dina, která spurtovala o druhé a třetí místo.

„Zatím jsem v elitní kategorii jel tři jednorázové závody a jeden etapový podnik  ve Francii, toto byl pátý závod. Hned v prvním kole jsem nastoupil do úniku a cítil jsem, že se mi jede hodně dobře. Postupně nás dojeli další jezdci a nakonec a se vedoucí skupina rozdělila. Vepředu jsme zůstali čtyři – tři od nás a Dina. Týmový taktika zafungovala skvěle, roznastupovali jsme si jej a slavili úspěch. Pro mě je to rozhodně zatím největší cyklistický úspěch,“ říkal v cíli Tomáš Přidal, který první závod ŠKODA Cupu v Velké Bíteši nedokončil pro zažívací problémy.

Výsledky:

1.Přidal 3:29:32, 2. Boroš (oba Elkov Kasper), 3. Dina (Maď./ATT Investments) oba +25, 4. Zahálka (Elkov Kasper) +34, 5. Turek 2:45, 6. Otruba (oba ATT Investments) +4:14.

Pořadí po dvou závodech:

1. Boroš 63, 2. Neuman (Elkov Kasper) 63, 3. Pavel Kelemen (ATT Investments) 60, 4. Přidal 60, 5. Zahálka 45, 6. Turek 45.

U23:

1. Přidal 60, 21. Camrda (ATT Investments)   17, 3. Obdržálek (Elkov Kasper) 10.

Nováček:

1. Přidal 60, 2. Chýle (ATT Investments) 10, 3. Kadlec (reprezentace ČR U23) 9.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha