Silnice

Škoda Cup 2021 – pojede se sedm závodů

Škoda Cup 2021 – pojede se sedm závodů

Kalendář nejprestižnějšího silničního seriálu Škoda Cup zná svoji podobu pro příští rok. V jeho programu je celkem sedm závodů a většina z nich na osvědčených tratích. Jediným nováčkem v kalendáři je závod v Mladé Vožici, jehož pořadatelem je Agentura cyklistika z Tábora, známa především z aktivit cyklokrosových. Termíny a místa vybrala silniční komise Českého svazu cyklistiky. Oproti letošku dochází ještě k jedné změně. Pátý díl Škoda Cupu se vrátí ze Záboří zpět do Blatné.

Stejně jako v letošním roce se bude bojovat o tři trikoty – nejlepší jezdec pořadí pojede v zeleném, nejlepší jezdec kategorie U24 v červeném a bílý dres ponese nejlepší nováček.

Tradičně sezonu otevře závod Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš 28. března, vítězové seriálu budou známi nejpozději 2. října, kdy se pojede v Mladé Boleslavi, stejně jako v letošním roce, závěrečné kritérium. Právě tam se letos rozhodlo o celkovém vítězi, v dramatické bitvě až poslední spurt přinesl celkový triumf Matěji Záhálkovi (Elkov Kasper),  když o pouhé dva body předstihl do té doby vedoucího Vojtěcha Řepu z Topforex – Lapierre Pro Cycling Teamu.

 „Naši závodníci jezdí přes léto pochopitelně silniční závody a některé mládežnické poháry nebyly uspořádány podle našich představ. Nechtěli jsme jen na nedostatky poukazovat, a proto jsme se rozhodli, že pomůžeme. V našem areálu Komora se již roky jezdí kritérijní Táborské okruhy, letos jsme tam uspořádali jeden z dílů Techniserv Cupu a v příštím roce jdeme ještě výše. Kromě závodu Techniserv Cupu uspořádáme i jeden díl Škoda Cupu,“ řekl jednatel společnosti Agentura cyklistika Petr Balogh.

V dopoledních hodinách v Mladé Vožici bude o body bojovat mládež a ženy, odpoledne poté elitní muži. „Myslím, že to bude jeden z nejtěžších závodů Škoda Cupu, okruh bude opravdu náročný,“ dodal Balogh.

Program Škoda Cupu 2021:

28. března: Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš (pořadatel TJ Favorit Brno)

18. dubna: Kyjovské Slovácko (CK Dacom Pharma Kyjov)

16. května: Mladá Vožice (Agentura cyklistika)

17. července: V4 Brno – Mikulov – Brno (ČSC)

24. července: Blatná (CK Příbram)

22. srpna: Hrabyně (SSK Vítkovice)

2. října: Mladá Boleslav (Česká Marketingová a.s.)

Autor článku: Jaroslav Cícha