MTB

ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu odstartuje 15. května

ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu odstartuje 15. května

Nabitý závodní program mají čeští maratonci, kteří se účastní ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu. Nejvyšší domácí soutěž se již třetí rok jede pod křídly seriálu Prima CUP. 

Termíny ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu:

Český pohár otevře podnik ve Stolových horách již v polovině května. Vrcholem domácí maratonské scény bude ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky v maratonu na Dolní Moravě. Na známou trať se šampionát vrací z roku 2020, kdy se jejím vítězem stal Ondřej Cink. Po loňském šampionátu v Harrachově však budou titul obhajovat Adéla Holubová a Jan Strož.

Silné konkurenční zastoupení slibují i další závody seriálu, které jsou zapsány v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Kromě zisku bodů do mezinárodního žebříčku z domácího šampionátu se objeví v kategorii S2 etapový závod MTB Trilogy a také závod v kategorii C2, Kross Harrachov.

Své úspěšné pokračování ohlašuje také závod v Mostě, jenž bude pokračovat po dvaceti letech pod křídly nových pořadatelů. Zajímavé novinky na pestré trati chystá také květnový opavský maraton Silesia Bike Marathon. Novinkou ve ŠKODA AUTO Český pohár je závod Generali Česká pojišťovna Karlovy Vary, který se letos uskuteční již po jednadvacáté. Oproti původním termínům zaznamenal datumovou změnu závod Kross Harrachov. Závěrečný závod poháru se uskuteční první víkend v září. 

Výraznou změnou v letošním roce je celkové bodování soutěže Českého poháru. V předešlých letech bylo bodování rozděleno na dva seriály a v letošním roce je sjednoceno. Do celkového hodnocení poháru tak lze získat body z celkem deseti závodů seriálu Prima CUP, přičemž se do celkového hodnocení promítne nejlepších šest výsledků. Vyšší bodový zisk zaznamenají náročnější závody. Loňské prvenství v elitní kategorii budou obhajovat Lenka Fridrichová a Michal Kaňera. 

Českého poháru se mohou účastnit kromě držitelů licencí Českého svazu cyklistiky také amatéři, pro něž jsou v seriálu Prima CUP připraveny věkové kategorie. Již třetím rokem mohou mládežníci zařazení v kategorii žáků, kadetů a juniorů uplatnit slevu na startovném. Letošní sleva činí 100 Kč z aktuální ceny startovného.

Podrobné informace o jednotlivých závodech naleznete na www.iprimacup.cz.

Autor článku: Filip Švestka