MTB

Kulhavý startuje do své poslední závodní sezony

Kulhavý startuje do své poslední závodní sezony

Do nové bikové sezony startuje tým Česká spořitelna – Accolade prakticky ve shodném složení jako jezdil v té minulé, ale na dnešní tiskové konferenci oznámil oficiální konec profesionální kariéry dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý.

Na tiskové konferenci tým představil jezdce na sezónu 2022 kde kromě Kulhavého jsou Matouš Ulman, Tomáš Višňovský a Marek Rauchfuss. Šéfem stáje setrvává bývalý olympionik Radim Kořínek.

Sportovní program odstartoval za tým již v únoru Marek Rauchfuss stříbrnou medailí na zimním mistrovství světa v triatlonu, když zlato mu uteklo jen velmi těsně. Tým následně pokračoval do Španělska na Agagon Bike Race, kde Kulhavý a Rauchfuss zářili, nečekaně se Ulman podíval díky zranění Petra Vakoče i na Cape Epic, a to ve smíšeném týmu s Kristiánem Hynkem. „Bylo to na poslední chvíli, akorát jsme dojeli do Španělska na závod a volal Kristián, že nemá parťáka. Dali jsme narychlo dohromady přijatelnou variantu. Jsme každý z jiného týmu, na jiném kole, tak jsme vymysleli název týmu podle bydliště (Černošice) a startovali v dresu, kterým jsme chtěli alespoň symbolicky vyjádřit podporu Ukrajině,“ řekl Ulman.

K hlavním prioritám týmu patří mistrovství Evropy na ranči Malevil a MS v Dánsku. Profilově by Malevilská trať měla sedět Tomáši Višňovskému, který zde tradičně dojíždí na pódiových pozicích. „Letos je to určitě můj hlavní cíl, trať mi vyhovuje, bude to velká výzva. Stejně tak ale i světový šampionát, kde bych po dvou letech rád dojel,“ řekl Višňovský.

Trať v Dánsku by zase podle dosavadních informací měla vyhovovat Kulhavému, který se zároveň tímto závodem pravděpodobně rozloučí s profesionální kariérou. Dnes řekl, že do budoucna nevylučuje, že se nějakých závodů zúčastní, ale nebude již pokračovat v profesionální dráze. „Po 26 sezonách bych rád věnoval čas i jiným aktivitám, určitě na kole nesedím naposledy, jeden, dva závody za rok si možná objedu. Dost možná se zaměřím i na nějaké speciality cyklistické. Určitě ale nebudu už v plném tréninkovém zápřahu. Závodil jsem od jedenácti let, už je čas se posunout,“ řekl ke konci kariéry Kulhavý.

Za generálního partnera týmu, Českou spořitelnu, zdůraznil Radomil Štumpa, že podporovat tým již 29 let je světový unikát, u kterého ale rádi zůstanou. „Pro nás je to srdcovka, kluci jsou skvělá parta, je nám ctí být u konce kariéry Jardy, se kterým jsme v jeho vrcholných dobách nebyli, ale o to více si vážíme nyní toho, že s ním kariéru zakončíme.“

FOTO Česká spořitelnba – Accolade

Autor článku: Jaroslav Cícha