Silnice

Silniční šampionát mládeže

Silniční šampionát mládeže

Elitní jezdci, závodníci kategorie U23 i junioři si již medaile z letošního roku na silnici rozdělili, o nadcházejícím víkendu 15. a 16. července tak učiní i mládežnické kategorie. V sobotu se cenné kovy rozdělí v časovce v Lázních Bělohrad, v neděli jsou na programu silniční závody v Nové Pace v části Přibyslav.

Pořadatelé obou závodů důrazně upozorňují všechny, kteří do východních Čech přijedou, že parkování osobních i obytných aut, stejně jako stavba stanů je povolena výhradně na místech k tomu určených. Ty jsou v Lázních Bělohrad za Sokolovnou (cca 150 m od startu) kde jsou k dispozici WC, dále na louce u zahrádkářské kolonie (cca 150 m od startu) kde jsou rovněž k dispozici TOI TOI budky. Předkontrola časovkářských kol je od 11:30 v místě startu (vlastní kontrola před startem), kancelář závodu je v Sokolovně.

V Nové Pace pak lze parkovat na louce za garážemi (cca 100 m od startu po směru závodu vpravo), kde budou rovněž TOI TOI budky, možnost občerstvení je v restauraci přímo u startu/cíle.

Na rozdíl od minulého roku a ČPM je možné využít „kempování“ z pátku na sobotu a ze soboty na neděli na výše zmiňované louce v Nové Pace (Přibyslav), ale vše po domluvě s panem P. Jelínkem (majitelem), bydlícím přímo naproti přes vozovku.

Přihlásit se na závody lze na www.sportsoft.cz do čtvrtka 13. července do 12:00, na silniční závod lze i v neděli ráno (dle podmínek v propozicích).

Autor článku: Jaroslav Cícha