Silnice

Boroš dojel třetí při GP Slovenska

Boroš dojel třetí při GP Slovenska

Seriál závodů V4 pokračoval druhým dílem na Slovensku se startem i cílen v Nové Bani o délce 144,8 kilometrů. Jezdec stáje Elkov Kasper se opět dostal na stupně vítězů, když sobotního vítěze z Maďarska Adama Ťoupalíka vystřídal Michael Boroš, který končil třetí. Ve spurtu nestačil na polské duo Maciej Paterski a Piotr Brozyna, Adam Ťoupalík dojel čtvrtý.

Po startu se začalo hodně závodit a následně se oddělila skupina závodníků, kde měl Elkov Kasper zastoupení pouze v podobě Adama Ťoupalíka a Michaela Boroše. Ve skupině se stále nastupovalo skupina dojela až na závěrečné okruhy v Nové Bani a zbytek startovního pole měl takový odstup, že nebyl rozhodčími do posledních okruhů vpuštěn.

Na okruzích, které se jely celkem tři, se znovu začalo nastupovat a skupina se začala redukovat. V posledním kolem poté přišel útok Boroše. Ten odjel přes vrchol stoupání společně s Brozynou, k nim se následně přidali i Adam Ťoupalík a Paterski. Do elitní desítky se ještě dostali osmý Martin Voltr (RRK Group – Pierre Baguette – Benzinol) a devátý Tomáš Jakoubek (ATT Investmens).

„V posledních kilometrech se nám nepodařilo nikomu nastoupit, a tak to v cíli bylo dva na dva. Domluvili jsem se, že půjdeme do spurtu společně, ale oba Poláci dnes byli nad naše síly. I tak jsem ale s výsledkem spokojení,“ zhodnotil Adam Ťoupalík.

Výsledky:

1.Paterski 3:39:40, 2. Brozyna (oba Pol.), 3. Boroš, 4. A. Ťoupalík (oba ČR) všichni stejný čas, 5. Stoček (SR), 6. Hopkins (Austr.) +49, …8. Voltr +1:18, 9. Jakoubek +2:34, 12. Kalojíros +4:07, 210. Ryba (všichni ČR) +8:59.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha