Silnice

Silniční Giant liga startuje

Silniční Giant liga startuje

Kritérijní Giant liga v Plzni bude pokračovat letos 20. ročníkem a startuje po 19 letech netradičně v úterý 1. června od 17:30 prvním závodem GP OBCHODTH.CZ. Giant liga po COVID-19 startuje nejen ve sportovním areálu Rapid na Doubravce, ale i v centru města Hradce Králové v sobotu 4. září.

Dvacátý ročník se letos skládá z dvanácti jednotlivých závodů, z kterých vyjde i celkový vítěz ročníku. Cyklisté tak budou mít možnost vyniknout v jednotlivých dílech, ale i v celkovém hodnocení. Mohou na sebe upozornit jednotlivci jak v kategorii juniorů, tak žen, mužů elite i masters. Pro každou kategorii je připraven dres lídra. I letos, stejně tak jako v ostatních letech, bude připraven dres pro nejaktivnějšího jezdce závodu. Díky rozměrům jedinečného asfaltového oválu v Plzni na Rapidu tak mohou společně startovat junioři, ženy a muži. Ženy nově mají cíl ve 44. okruhu, kategorie masters v 51. okruhu a junioři společně s muži v 55. okruhu.

Zpestřením bude zařazení městského kritéria v Hradci Králové, kde nejlepší borci otestují svoje dovednosti v zatáčkách a zúžených ulicích v centru města.

Giant liga 2021 tak to je již tradiční soutěž aktivity o puntíkovaný dres „Bageterie Boulevard prestige“. Pro jezdce nad 40 let je připraven „NaCesty.cz Cup“ a vítěz si opět užije tréninkový pobyt na Mallorce. Kategorie juniorů v letošním roce bude soutěžit o bílý dres „BAUHAUS Cup“. A ženy budou soutěžit o „LIV- BOHEMIA SEKT Cup“. Lídr seriálu se pak oblékne do limitovaného dresu SWEEP.

FOTO Tereza Kotalová

Autor článku: Jaroslav Cícha