Silnice

Mladí Češi patří k favoritům Závodu míru U23

Mladí Češi patří k favoritům Závodu míru U23

Netrpělivě očekávaný Závod míru Grand Prix Jeseníky se blíží. Uskuteční se od 3. do 6. června a hostitelským městem je Jeseník, hlavní město zdejšího regionu. Regionu, který vyniká okouzlujícím přírodním prostředí a množstvím turistických atrakcí. K favoritům závodu by mohla patřit i mladá česká reprezentace.

Ta se představila ve vynikajícím světle o uplynulém víkendu na polském N´Cupu GP Orlen, kde naše šestice potvrdila svoji skvělou výkonnost, když v sobotní první etapě obsadil Pavel Bittner třetí místo, Jakub Ťoupalík deváté a Petr Kelemen jedenácté. V neděli, v uniklé jedenáctičlenné skupině, jsme vedle světových velmocí měli dva zástupce, Jakuba Ťoupalíka a Pavla Bittnera, kteří dojeli na skvělém šestém, respektive sedmém místě a v celkové klasifikaci vybojoval Bittner třetí místo a Jakub Ťoupalík skončil šestý.

Tuto dvojici doplní na Závod míru mimo jiné bronzový „třiadvacítkář“ z mistrovství Evropy Vojtěch Řepa a zlatý junior z mistrovství Evropy Mathias Vacek a dále Petr Kelemen a Jakub Bouček. Zdá se, že nastupuje nová výborná cyklistická generace mladých závodníků, kteří chtějí doma, v Jeseníkách, bojovat o mety nejvyšší.

Závod míru U23 Grand Prix Jeseníky, který je součástí Poháru národů UCI do 23 let a je druhým ze čtyř závodů, které se budou konat od konce května do konce srpna tohoto roku, představil v minulých letech nejlepší slibné talenty cyklistiky do 23 let, jakými jsou Tadej Pogačar, Julian Alaphilippe, Marc Hirschi, David Gaudu a další skvělí cyklisté.

„Opravdu pro nás hodně znamená, že Česká republika hostí tak důležitou cyklistickou událost pro kategorii do 23 let. Tímto závodem a také organizováním Sazka Tour významně přispíváme k rozvoji mládežnických kategorií, které jsou pak zásadní při výchově nových šampionů pro profesionální peloton,“ zdůrazňuje ředitel obou závodů Leopold König.

Vedle české reprezentace se na Závod míru Grand Prix Jeseníky představí národní výběry z Rakouska, Belgie, Dánska, Estonska, Francie, Německa, Itálie, Kazachstánu, Luxcemburska, Nizozemí, Norska, Polska, Portugalska, Ruska, Slovenska, Slovinska, Španělska a Švýcarska.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha