Silnice

Silná konkurence na SAZKA Tour

Silná konkurence na SAZKA Tour

Celkem dvaadvacet týmů, z toho tři z World Tour, česká jednička Jan Hirt a další silní cyklisté z celého světa. To bude letošní ročník SAZKA Tour, největšího etapového závodu v České republice, který se pojede od čtvrtka do neděle zejména v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Obhajovat vítězství bude Ital Filipo Zana, na startu bude také celkový vítěz z roku 2020 Damien Howson z Austrálie. Cyklisté najezdí přes 700 kilometrů a nastoupají více než deset tisíc metrů.

Organizátorům se podařilo domluvit i účast stáje Intermarché Wanty Gobert Matériaux, za který jezdí právě aktuální tuzemská jednička Jan Hirt, celkově šestý muž letošního Gira. Doplní ho týmoví kolegové Domenico Pozzovivo z Itálie a Estonec Rein Taaramäe, první z nich byl na Giru jen o dvě místa za Hirtem. Taaramäe dokázal během své kariéry vyhrát etapy na Giru i Vueltě. Zajímavým jménem ve startovní listině je také Cameron Meyer z Austrálie, devítinásobný mistr světa v dráhové cyklistice, který nyní závodí za Team BikeExchange – Jayco.

„Myslím, že se máme na co těšit. Na startu jsou skvělí cyklisté z World Tour i Honza Hirt, bude se závodit od začátku do konce,“ je přesvědčen ředitel závodu Leopold König, bývalý elitní cyklista, který SAZKA Tour v minulosti dvakrát vyhrál. „Samozřejmě bychom byli moc rádi, kdyby právě Honza promluvil do celkového pořadí,“ doplnil König.

Hirt se představil na SAZKA Tour již několikrát. Letos se blýskl zejména vítězstvím v královské etapě italského Gira. „Doma jsem vždycky rád závodil. Chci udělat co nejlepší výsledek v celkovém pořadí a hodně lákává je třetí etapa na Dlouhé stráně, o kterou se chci pokusit,“ prohlásil Hirt, který však od nové sezony bude jezdit v jiných barvách.

Ve startovní listině jsou stáje World Tour, ale i nejlepší český tým Elkov – Kasper. Přihlášen je také mladý český talent Pavel Bittner (Development Team DSM), který v červnovém Závodu míru v Jeseníkách jel jednu etapu ve žlutém.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha