Silnice

Jan Hirt pojede Sazka Tour

Jan Hirt pojede Sazka Tour

Aktuální česká jednička Jan Hirt pojede Sazka Tour, jeden z nejprestižnějších tuzemských etapových závodů, který se koná tento týden od čtvrtka do neděle v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Závodník týmu Intermarché Wanty Gobert Matériaux potvrdil účast. Doplnit by ho měli i týmoví kolegové Domenico Pozzovivo z Itálie a Estonec Taaramäe.


„Je to skvělá zpráva, že se nám podařilo domluvit se s nejlepším tuzemským cyklistou letošní sezony na jeho startu. Věříme, že bude bojovat o celkový triumf a přitáhne co nejvíc fanoušků k trati,“ prohlásil Leopold König, ředitel závodu. 


Hirtovým soupeřem bude mimo jiné také obhájce loňského vítězství Filippo Zana z Itálie, který byl loni také celkově třetí na Tour de l’Avenir, přijede také vítěz závodu z roku 2020 Australan Damien Howson. Pozzovivo byl letos celkově osmý na Giru, Taaramäe dokázal během své kariéry vyhrát etapy na Giru i Vueltě.


Na Sazka Tour Hirt závodil už celkem osmkrát. Letos se blýskl zejména vítězstvím v královské etapě italského Gira, v němž byl nakonec celkově šestý. „Vždy jsem byl rád, když jsem mohl závod před domácími fanoušky. Protože se mi už v sezoně podařilo udělat kvalitní výsledek, pojedu v klidu a bez stresu,“ vzkázal Hirt. „Chci udělat co nejlepší výsledek v celkovém pořadí a hodně lákává je třetí etapa na Dlouhé stráně, o kterou se chci pokusit,“ doplnil. 

Autor článku: Admin