DHI

Sehnal, Košárková a Kolečík mistři ČR ve sjezdu horských kol

Uplynulý víkend se konalo 4. kolo Českého poháru Top on trail  a zároveň mistrovství České republiky ve sjezdu horských kol v Krušných horách na Klínovci. V  Trail parku Klínovec byla nachystána nejtěžší sjezdová trať Krušných hor, která oproti předchozím rokům doznala změn zvláště v souvislosti s výstavbou nových sjezdovek. Specifikum tratě na Klínovci byla v letošním roce obrovská rychlost, prašný povrch s volnými kameny vzhledem k počasí a tisíce čmelíků ve vzduchu.

Mistrovský titul si v elitní mužské kategorii zajistil Stanislav Sehnal (Kellys factory team) před Janem Čepelákem (JC Bike) a Robinem Novotným (Chilli racing brigade). V ženské kategorii zvítězila Sabina Košárková (Kellys factory team) před Karolínou Kadlecovou (X-ride team racing Lešná) a Andreou Drengubákovou. V juniorské kategorii zvítězil Ondřej Kolečík (Kellys factory team) před Kryštofem Húštěm (Planet bikes racing team) a Tomášem Pavelkou (X-ride team racing Lešná). V kategorii kadetů vyhrál Štěpán Hurta (X-ride racing team Lešná). Mistrovské tituly se předávaly i kategoriím masters 35+ , 45+ a 50+. Závodu se zúčastnilo přes 200 závodníků převážně z České republiky a Německa.

Autor: Milan Suchomel

Autor článku: Admin