Silnice

Sedmé místo Česka v týmové časovce na Aveniru

Sedmé místo Česka v týmové časovce na Aveniru

Česká reprezentace do 23 let obsadila v týmové časovce na 28 km – páté etapě závodu Tour de l´Avenir, sedmé místo z 27 týmů. Na vítěznou sestavu Německa ztratili svěřenci trenéra Tomáše Konečného 52 vteřin.

„Výsledek je dobrý. Měli jsme i smůlu, protože Petrovi Kelemenovi bouchl těsně před startem disk. Bylo to v momentu, kdy se kolo sundalo z trenažeru a už s tím nešlo nic dělat. Vzadu tak měl jen vysoký ráfek. On je zrovna člověk, který časovku umí a ten disk mu hodně chyběl, protože by tam jinak odvedl daleko víc práce a víc by toho odtáhl. Podle mě jsme díky tomu ztratili tak patnáct, možná dvacet vteřin,“ prozradil Tomáš Konečný.

Časovka byla dost těžká s několika táhlými, až tříkilometrovými stoupáními. „A ne moc technická, spíš rovinaté úseky a každý člověk by se hodil. První dva týmy, Němci a Belgičané, to zvládli excelentně, ale nebýt té smůly, mohli jsme být k pódiu daleko blíž,“ litoval trenér.

Přesto však s týmem vzhlížejí do dalších dní s optimismem. „Ani trochu jsme neslevili z cíle, se kterým jsme se přijeli, to znamená bojovat o pódium v celkovém pořadí. Jdeme se rvát, kluci jsou nažhaveni. Čekají nás opravdu čtyři těžké etapy, už ta středeční je taková klasikářská a podle mě odskočí nějaká skupina. Musíme to pohlídat a dál v těch kopcích už to bude jen o nohách,“ dodal Konečný.

Výsledky – 5. etapa (Gueugnon – Saint Vallier, časovka týmů na 28 km): 1. Německo (Wilksch, Hessmann, Lührs, Steinhauser, Keup, Engelhardt) 32:43 (průměr 51,167 km/h), 2. Belgie -2s, 3. Norsko -23, … 7. ČR (Kelemen, M. Vacek, K. Vacek, Řeha, Kopecký, J. Ťoupalík) -52.

Průběžné pořadí: 1. Hessmann 13:04:35, 2. Gloag (Brit.) -5. 3. Wilksch -33, … 18. Kelemen, 19. M. Vacek oba -1:25, 24. K. Vacek -1:38, 27. Ťoupalík -1:43, 29. Řeha -1:47, 32. Kopecký -1:57.

FOTO: Tomáš Konečný

Autor článku: Jan Krůta