Schlegel po sólu vyhrál etapu Kolem Malopolska

Cyklisté stáje Elkov Kasper vstoupili do závodu Okolo Malopolska skvělým výsledkem, když Michal Schlegel po samostatném sólu první etapu vyhrál a oblékl se do dresu vedoucího závodníka. Navíc na šestém místě dojel jeho oddílový kolega Michal Otruba.

Etapa měřila 124 kilometrů a končila 4,6 km dlouhým stoupáním s průměrným sklonem 5,8 procenta. V úvodu se peloton naháněl a závodníci zkoušeli, zda se podaří odjet do úniku. K tomu došlo na třicátém kilometru, kdy se oddělila šestice jezdců, která náskok dostala maximálně ke dvěma minutám.

Peloton si však únik pohlídal a pod poslední kopec už přijížděl pohromadě. „Věděli jsem, že se bude rozhodovat v závěrečném stoupání. Proto když jsme dojeli skupinu, tak jsem se jako celý tým drželi na předních pozicích,“ popsal Michal Schlegel momenty před rozhodující chvílí etapy.

Se začátkem se zvýšilo tempo a bylo jen otázkou času, kdo první nastoupí. Peloton však nakonec vydržel až do posledního kilometru, kdy zaútočil Schlegel. „Dnes se mi jelo hodně dobře a chtěl jsem zaútočit v posledním kopci. Ta chvíle přišla na posledním kilometru, kdy jsem odjel sám a i když se za mnou pokoušeli další závodnici zavěsit, tak na mě už nikdo nestačil. Z prvního místa mám ohromnou radost, ale rozhodovat se bude v nedělní etapě,“ popsal pocity z vítězství Michal Schlegel.

Výsledky:

1. etapa:

1. Schlegel (ČR) 3:16:05, 2. Stachowiak, 3. Cieslik oba +14, 4. Brozyna (všichni Pol.) +16, 5. Quaedvlieg (Fr.), 6. Otruba oba +18, …10. Kukrle +26, 15. Camrda +31, 18. Jakoubek +35, 28. Honsa, 29. Tyrpekl oba +49, 36. Řeha, 37. Gruber oba +1:01, 55. Neuman (všichni ČR) +2:06

FOTO Elkov Kasper.

Autor článku: Jaroslav Cícha