Silnice

Schlegel po sólu vyhrál etapu Kolem Malopolska

Schlegel po sólu vyhrál etapu Kolem Malopolska

Cyklisté stáje Elkov Kasper vstoupili do závodu Okolo Malopolska skvělým výsledkem, když Michal Schlegel po samostatném sólu první etapu vyhrál a oblékl se do dresu vedoucího závodníka. Navíc na šestém místě dojel jeho oddílový kolega Michal Otruba.

Etapa měřila 124 kilometrů a končila 4,6 km dlouhým stoupáním s průměrným sklonem 5,8 procenta. V úvodu se peloton naháněl a závodníci zkoušeli, zda se podaří odjet do úniku. K tomu došlo na třicátém kilometru, kdy se oddělila šestice jezdců, která náskok dostala maximálně ke dvěma minutám.

Peloton si však únik pohlídal a pod poslední kopec už přijížděl pohromadě. „Věděli jsem, že se bude rozhodovat v závěrečném stoupání. Proto když jsme dojeli skupinu, tak jsem se jako celý tým drželi na předních pozicích,“ popsal Michal Schlegel momenty před rozhodující chvílí etapy.

Se začátkem se zvýšilo tempo a bylo jen otázkou času, kdo první nastoupí. Peloton však nakonec vydržel až do posledního kilometru, kdy zaútočil Schlegel. „Dnes se mi jelo hodně dobře a chtěl jsem zaútočit v posledním kopci. Ta chvíle přišla na posledním kilometru, kdy jsem odjel sám a i když se za mnou pokoušeli další závodnici zavěsit, tak na mě už nikdo nestačil. Z prvního místa mám ohromnou radost, ale rozhodovat se bude v nedělní etapě,“ popsal pocity z vítězství Michal Schlegel.

Výsledky:

1. etapa:

1. Schlegel (ČR) 3:16:05, 2. Stachowiak, 3. Cieslik oba +14, 4. Brozyna (všichni Pol.) +16, 5. Quaedvlieg (Fr.), 6. Otruba oba +18, …10. Kukrle +26, 15. Camrda +31, 18. Jakoubek +35, 28. Honsa, 29. Tyrpekl oba +49, 36. Řeha, 37. Gruber oba +1:01, 55. Neuman (všichni ČR) +2:06

FOTO Elkov Kasper.

Autor článku: Jaroslav Cícha