Silnice

Richard Šmída obdržel Cenu Fair play za záchranu života

Richard Šmída obdržel Cenu Fair play za záchranu života

V tomto týdnu došlo k předávání cen Českého klubu fair play od Českého olympijského výboru. Hlavní cenu za celoživotní postoj získaly lyžařka Gabriela Soukalová, stříbrná olympijská medailistka ze Sarajeva 1984, a atletická trenérka Jana Jílková. Předsedkyně klubu Šárka Strachová a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval jim je předali na slavnostním vyhlášení v Praze.

Cenu za záchranu lidského života mimo jiné obdržel i Richard Šmída, mechanik české reprezentace a prostějovského celku.

Předposlední kolo Českého poháru v Kyjově v roce 2022 přineslo hororovou podívanou, při které šlo jednomu z cyklistů o život. Rakouský závodník Marco Friedrich narazil v plné rychlosti do zadního okna auta. Život mu zachránil dvoumetrový mechanik Richard Šmída, odchovanec prostějovské cyklistiky a nepřehlédnutelná postava české reprezentace, který mu přitiskl ruku na ránu. Zraněný závodník byl po havárii nějakou dobu v péči lékařů brněnské nemocnice a poté byl převezen do Rakouska.

Tímto Richardovi za celý Český svaz cyklistiky gratulujeme a především ještě jednou děkujeme za jeho pohotovou reakci při záchraně lidského života.

Autor článku: Admin