Řepa potvrdil skvělou formu – vyhrál Škoda Cup v Ostravě

Vojtěch Řepa z týmu Topforex – Lapierre Pro Cycling Team potvrdil ve druhém dílu seriálu Škoda Cup 2020 v Hrabyni u Opavy svoji skvělou současnou formu. V úvodním závodu tohoto seriálu 19. července v Záboří dojel čtvrtý, v  Bánovcích nad Bebravou vyhrál titul mistra ČR kategorie U23, potom zajel výborně domácí šampionát v Mladé Bolelavi a v týdnu vybojoval bronz na ME U23 v Plouay. A dnes získal prvenství ve druhém dílu nejvýznamnější domácího seriálu Škoda Cup.

Na jezdce čekalo sedm okruhů dlouhých 21 kilometrů, tady celkem 147 kilometrů. V každém kole museli cyklisté zvládnout dva těžké kopce, ale rozhodovalo se až v tom závěrečném dvoukilometrovém v Hrabyni. První tři kola se jelo celkem volně, ale v polovině závodu zaútočili v kopci jezdci Topforex – Lapierre a startovní pole se rozdělilo na dvě velké skupiny. V dalším okruhu zaútočili Jakub Bouček (Topforex – Lapierre) a Řepa a čelo závodu na jedenáct cyklistů, ale do posledního kola zůstalo vepředu již jen sedm nejsilnějších.

A vše se rozhodlo až v posledním náročném kopci, kdy se skupinka rozdělila jak korálky na jednotlivce, bylo to skutečně o výkonnosti. V něm měl nejvíce sil Řepa, který přijel do cíle se šestivteřinovým náskokem před Janem Bártou (Elkov Kasper), třetí Daniel Turek (Israel Start – UP nation) ztratil deset vteřin.

A kvalitní formu cyklistů Topforex – Lapierre potvrdil čtvrtým místem Bouček, který tak do příštího závodu nastoupí v trikotu nejlepšího mladého jezdce. Řepa, který při absenci zraněného Vojtěch Sedláčka jel dnes v zeleném trikotu lídra seriálu, si stejnou barvu dresu obleče i v dalším pokračování Škoda Cupu, které se uskuteční 27. září v Kyjově.

srpna v

Výsledky (147 km):

1. Řepa (Topforex – Lapierre Pro Cycling Team) 3:35:13, 2. J. Bárta (Elkov Kasper) +6, 3. Turek (Israel Start – UP nation) +10, 4. Bouček (Topforex – Lapierre Pro Cycling Team) +14, 5. Fiala (AC Sparta Praha) +23, 6. Schuran (CK Příbram – Fany Gastro) +26.