Kolová

Odstartovala Škoda Extraliga v kolové

Odstartovala Škoda Extraliga v kolové

V sobotu 4. března se v Želechovicích nad Dřevnicí uskutečnilo první kolo letošní nejvyšší soutěže, Škoda Extraligy, v kolové. Pořadatelem byl tamní oddíl Sokola Zlín.

I letos se startovní pole elitní ligy skládá ze sedmi týmů. Tři týmy má v soutěži Svitávka, dva týmy Zlín a po jedné dvojici pak týmy Favoritu Brno a Startu Plzeň.

Letošní sezóna bude čítat tři soutěžní kola. Ty rozhodnou o reprezentantech pro letošní mistrovství Evropy a pěti týmech postupujících na mistrovství České republiky. Vítěz celé kvalifikace pak bude reprezentovat ČR na mistrovství světa v Glasgow, které se bude konat v polovině srpna.

První kolo nabídlo vyrovnaná a napínavá utkání.
V turnaji si nejlépe vedly dva ze tří týmů Svitávky, které se v turnaji umístily na prvním a druhé místě. Na stupních vítězů je doplnil domácí tým Zlína.

SC Svitávka ( Jiří Hrdlička / Jan Kripner ) nastupovali do turnaje dle výsledků v minulé sezóně jako favorité. Stříbrní medailisté z loňského mistrovství České republiky si v prvním turnaji vedli velmi dobře, když prohráli pouze v jediném utkání proti svým oddílovým kolegům.
S patnácti body tak v turnaji zvítězili a připsali si tak plný počet nominačních bodů do průběžné klasifikace.

Na druhém místě skončil tým MO Svitávky 1 ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ) , který po loňské nevydařené sezóně vstoupil do letošní sezóny šťastněji, když v turnaji ztratil pouze pět bodů za jednu prohru a jednu remízu.

Stupně vítězů doplnil tým Sokola Zlín 1 ( Ludvík Písek / Vojtěch Baxa ). Tým hrající v letošní sezóně v novém složení kdy Vojtěch Baxa nahradí Miroslava Gottfrieda, předvedl na domácí půdě dobrý výkon a s deseti body obsadil třetí místo. 

Bodový zisk mezi čtvrtým až šestým týmem byl velmi těsný a o pořadí na čtvrtém a pátém místě musel rozhodnout až brankový rozdíl.
Na čtvrtém místě se tak se ziskem sedmi bodů umístil tým Favoritu Brno, který hrál v náhradním složení ( Robert Zvolánek / Dalibor Rožnik ) před druhou zlínskou dvojicí, mladým týmem Sokola Zlín 2 ve složení ( Tomáš Horák / Radek Adam ), která ve svém prvním turnaji mezi českými elitními týmy po postupu z I. Ligy v minulém roce získala také sedm bodů.

Na šestém místě se se ziskem šesti bodů za dvě výhry umístil tým Startu Plzeň ( Ondřej Kydlíček / Josef Reindl ) a na posledním , sedmém místě uzavřel konečné pořadí druhý z týmů, který postoupil do Extraligy pro rok 2023 , tým MO Svitávky 2 ( David Richtr / Jan Stibor ) , který získal v turnaji pouze tři body za jednu výhru.

Druhé soutěžní kolo se uskuteční v neděli 2. dubna v Brně a poslední, třetí kolo, pak bude pořádat Svitávka v sobotu 29. dubna. 

AUTOR: Jiří Hrdlička

Autor článku: Admin