Nosková má zlato z časovky

Na odloženém šampionátu z Opočna se dnes v Mladé Boleslavi rozdělovaly první medaile – na programu byly společné časovky českých a slovenských jezdců. Juniorky absolvovaly jedenáct kilometrů, ženy dvacet a muži čtyřicet. Domácí šampionkou mezi ženami se stala Nikola Nosková z týmu Équipe Paule, zlato mezi juniorkami vybojovala Kristýna Burlová z Dukly Praha.

Třiadvacetiletá Nosková, která na šampionátech dosud získala dvě zlata ve Žiaru nad Hronom v roce 2017, když kralovala v časovce i v silničním, dnes přidala třetí zlato, ale druhou Markétu Hájkovou (Bepink) zdolala jen o jedenáct vteřin a třetí byla Tereza Korvasová z Dukly Praha +26.

Nosková vyrazila na trať jako první z favoritek a časomíra se jí zastavila na 27:15. Hned za ní jedoucí Hájková a zaostala za ní jen těsně. Na stupních vítězek je doplnila Korvasová, startující jako poslední, pomalejší o dalších patnáct vteřin. Další z největších favoritek Jarmila Machačová se dnes musela spokojit až se šestou pozicí.

Slovenský titul mezi ženami vybojovala Tereza Medveďová, nejlepší juniorkou byla Nora Jenčušová

„Za titul jsem ráda, ale nepočítala jsem s ním. Vůbec jsem časovku nechtěla jet, ale trenér (Tomáš Konečný) mě přemlouval, a tak jsem tři dny před startem kývla a počítala jsem s tím, ž se dobře rozjedu na sobotní silniční závod. Profil nebyl příliš podle mého gusta, první polovina byla do tahu a potom to klesalo. Při rozjíždění jsem se ale cítila dobře, nohy byly dobré,“ řekla v cíli Nikola Nosková, kterou nyní čeká start na mistrovství Evropy.

Ženy (20 km):

1. Nosková (Équipe Paule Ka) 27:15, 2. Hájková (Bepink) +11, 3. Tereza Korvasová (Dukla Praha) +26, 4. Jandová (WCC Team) +40, 5. Ševčíková +41, 6. Machačová (obě Dukla Praha) +58.

Juniorky (11 km):

1.Burlová (Dukla Praha) 15:52, 2. Prošková (SportRaces Cycling Team) +42, 3. Bártová (TUFO Pardus Prostějov) +46, 4. Hejhalová (Dukla Praha) +1:00, 5. Parmová (TRJ Stadion Louny) +1:08, 6. Obořilová (GT Opportunity Brno) +1:14.